دریافت رایگان 5 قسمت نخست قورباغه را راحت قورت بده
شما می توانید 5 قسمت نخست دوره آموزشی " قورباغه را راحت قورت بده" را به رایگان دریافت نمایید.
رایگان – دریافت

کنترل احساسات | چگونه با کنترل احساسات میتوانیم حس خوب در خودمان ایجاد کنیم؟

کنترل احساسات با کنترل احساسات میتوانیم حس خوب در خودمان ایجاد کنیم
چکیده:

برای کنترل احساسات و تغییر آن به سمت مثبت، همه ی روشهای مثبتی که همیشه برای جایگزین کردن شادی به جای ناراحتی استفاده میکنیم را لیست کنیم.

سلام؛ آیا تا به حال کسی به شما گفته است که آینده روشنی دارید؟ این جمله چه حسی در شما به وجود آورده؟ آیا این سوال باعث شده کنترل احساسات را بر دست بگیرید یا کنترل احساسات را از دست بدهید؟ اگر کسی به شما میگفت آینده تاریکی پیشِ روی شماست چه حسی به شما دست میداد؟ یا اگر به شما بگویند “برنامه هایتان عالی است ” چه احساسی پیدا خواهید کرد؟

تفاوت فقط در کلمات نیست بلکه در احساسی است که در شما ایجاد میشود و کنترل احساسات شما را در دست میگیرد.

کلمات فوق العاده مهم هستند و میتوانند انرژی به ما بدهند. بارها و بارها درباره ی تغییر حالت روحی از غم و غصه به سمت شادی و مثبت اندیشی با هم حرف زدیم.. گفتیم نباید راه های ناهنجار مثل ( سیگار کشیدن و عیش و نوش ) را انتخاب کنیم. باید راه هایی مثبت مثل ( عشق ورزیدن ، گفت گو ، ورزش کردن ) را عملی کنیم تا به احساسات مثبت برسیم و روحیه مان را بهتر کنیم. پس بیاییم برای کنترل احساسات و تغییر آن به سمت مثبت، همه ی روشهای مثبتی که همیشه برای جایگزین کردن شادی به جای ناراحتی استفاده میکردیم را لیست کنیم.

به عنوان مثال ، من هر موقع روحیه نامناسبی دارم و یا به قول معروف دلم که میگیرد، برای کنترل احساسات و تغییر حالم به دوستانم زنگ میزنم و با آنها ملاقات میکنم. چند کلام درد دل کردن با دوستانم باور کنید مثل آب روی آتش است. حالم دگرگون میشود.. یا اصلا میروم از ویدئو کلوپ محله مان فیلم کرایه میکنم و میبینم.. 

برای سفر از جاده عریض و طولانی ناراحتی به سمت خوشی ، راه های مثبتی را کشف کنید که دیدگاه شما را تغییر دهند. کنترل احساسات هر فرد دست خودش است. هر کسی بهتر میداند چه چیزی حالش را خوب میکند. به نظر من داشتن یک دوست و درد دل کردن با او از همه چیز بهتر میتواند به آدم کمک کند و حال را عوض کند. ( دلم یک دوست میخواهد که هر وقتی که دلتنگم! بگوید خانه را وِل کن، بگو من کِی ؟ کجا باشم ؟ )

یکی از راه های موثر ِ دیگه برای کنترل احساسات استفاده از سوال هست. یعنی وقتی در معرض یک غم و غصه یا حادثه قرار گرفتیم بی گدار به آب نزنیم، زود تصمیم نگیریم، همیشه اولین تصمیم بهترین تصمیم نیست. بیاییم با آرامش از خودمون بپرسیم چطور میتونم این موقعیت را تغییر بدم؟ میتونیم مشورت هم کنیم. از افراد قابل اعتماد که توی زندگیمون هستن کمک بگیریم تا بتونیم حالمون را خوب کنیم و موقعیت را عوض کنیم.

دقیقا مانند داستان پسر بچه ای که از یکی از هم محله ای هایش که قلدر بود کتک خورد.

او به سرعت داخل خانه رفت و تفنگش را برداشت تا با گلوله آن فرد قلدر را بکشد. اما فقط یک لحظه، با خودش فکر کرد و گفت : اگر من او را بکشم مطمئنا به زندان خواهم افتاد و حتی ممکن است من را اعدام کنند. پس با این فکر و تصویری که از زندان و اعدام در ذهنش ساخت اقدام به شلیک نمودن نکرد. او کنترل احساسات را در دستور کار قرار داد و به سمت درخت شلیک نمود تا از عصبانیتش کاسته شود.

پس او توانست با تغییر عقیده، تصمیم جدید، سبک و سنگین کردن ِ درد و ناراحتی در مقابل خوشی به کنترل احساسات دست پیدا کند و آینده اش را اینگونه تغییر دهد. ما هم باید سعی کنیم با تغییر عقیده و تصمیمی جدید و تغییر در دیدگاهمان از مشکلات احتمالی رهایی پیدا کنیم و راه موفقیت را با قدرت در پیش بگیریم.

 

امیدوارم لذت برده باشید

باور کنید روزی فرا خواهد رسید که به مشکلات امروزتان خواهید خندید. یا علی مدد

توصیه میکنم مقاله رو به رو هم بخوانید: احساس خوب و مثبت | چگونه احساس خوب و مثبت در خودمان ایجاد کنیم؟

پیشنهاد میکنیم این مطالب رو هم مطالعه کنید:
bounce rate چیست؟ بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

bounce rate چیست؟ | بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

راه اندازی فروشگاه اینترنتی | چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

بررسی seo سایت باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

بررسی seo سایت | باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

مدیریت شبکه های اجتماعی با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

مدیریت شبکه های اجتماعی | با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی | چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

از این قسمت می توانید برای ارسال نظرات خود استفاده کنید

35 دیدگاه در “روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

 1. سلام. انسان ها به تنهایی نمیتوانند رشد و پیشرفت کنند. به اشتراک گذاشتن چنین مطالب ارزشمندی در جهت موفقیت و پیشرفت دیگران قابل ستایش است. ممنونم از مطلب خوبتون

  1. سلام
   راه های زیادی برای افزایش فروش آنلاین وجود داره. اما به طور کلی برای محصولات جدید بهترین راه فعالیت در شبکه های اجتماعی هست. البته این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنیم که برای موفقیت در فضای انلاین بایستی صبور بود و پرتلاش.

 2. سلام
  دوست عزیز شما با توجه به تجربه ی خودتون
  از ۱۰ کتاب معرفی شده ی بالا
  برای کسی که یه تجربه ی ۲۰% در فروش دارد
  کدام کتاب را معرفی میکنید که ابتدا خوانده شود

  محصولی که ما برای فروش داریم در مغازه یا مکان خاصی به فروش نمیرسد (فروش محصول بازاریابی شبکه ای)

  ممنون

  1. سلام و عرض ادب
   به طور کلی فروش، نوعی هنر محسوب میشه. یعنی قرار نیست که دنبال فرمول خاصی باشیم برای افزایش فروش. کافیه صرفا یا نیاز مشتری رو شناسایی کنید یا در او احساس نیاز رو روشن کنید. این موضوع هم برمیگرده به روانشناسی فروش. بنظرم دنبال صرفا یک یا دو کتاب خاص نباشید. کتابهایی که شامل تجربیات فروشندگان موفق هستند، عالیه.
   موفق و سربلند باشید.

 3. ممنون از مقاله بسیار خوبتوت بزرگوار دقیقا به نکات مهمی اشاره کردین و فکر می کنم برای درک بهتر این مسئله بهترین راه این هست که ما خودمون رو بجای کاربری که به دنبال اون مطلب هست قرار بدیم و عواملی که سبب جذابیت ما میشه رو ب کار ببریم

 4. سلام برزن دیده شده که برای شروع کار خیلی با رفتار متعادل و قیمت پایین مشتری ها رو جذب می کنن اما بعد با بالا بردن قیمت سعی می کنن چون مشتریشون زیاده بیشتر سود کسب کنن من خودم بالشخه به این مورد برخورد کنتم هیچوقت ازون فروشگاه خرید نمی کنم چون ذهنیتم در رابطه با فروشنده اون بخش طبعا تخریب میشه

 5. سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون ۱ ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*