دریافت رایگان 5 قسمت نخست قورباغه را راحت قورت بده
شما می توانید 5 قسمت نخست دوره آموزشی " قورباغه را راحت قورت بده" را به رایگان دریافت نمایید.
رایگان – دریافت

کم حرفی | عواملی که موجب میشود کم حرفی و خجالت زدگی تشدید شود

کم حرفی عواملی که موجب میشود کم حرفی و خجالت زدگی تشدید شود
چکیده:

کم حرفی | عواملی محیطی و درونی گاها باعث میشه انسان به کم حرفی و خجالتی بودن برسد.. اما باید با انگیزه و قدرت پیش بره تا بر این معضل غلبه کنه.

سلام خدمت دوستان همیشگی سایت نوین شغل..امیدوارم تا اینجای کار لذت برده باشید. امروز با یکی دیگر از مقالات در خدمتتون هستیم با موضوع کم حرفی وخجالتی بودن ..  همه ما قطعا دوست داریم اهل فن بیان باشیم و شروع به داستان سرایی و حرف زدن کنیم.. ولی میترسیم؟ استرس داریم؟ جرات این کار را نداریم؟ حتی حاضر به تغییر دادن سبک صحبت های خود نیستیم و مدام میگیم تغییر این کار سخت است و به امروز و فردا موکول میکنیم.

کم حرفی معمولا ویژگی درون گراهاست!

یکی از معضلاتی که افراد خجالتی با ان روبرو هستند، قرار گرفتن در جمع افراد غریبه هست. زیرا حس میکنند حرفی برای گفتن ندارند و روی همین حساب سکوت اختیار کرده و مطلقا کلامی حرف نمیزنن. این کار کمرویی و کم حرفی را به ارمغان میاره .. همچنین امیدواری کمرنگ میشه و دیگه کم کم تمایل به درد دل کردن با هیچکس ندارن. این افراد معمولا درون گرا هستند. در نتیجه اعتماد به نفسشون به شدت کم میشه و انگیزه ای براشون باقی نمیمونه..

عواملی که کم حرفی را تشدید میکند:

۱-منفی بودن عوامل محیطی میتونه بستر ساز کم حرفی و خجالتی بودن بشه 

بیشتر تفکرات و عقایدی که در دوران کودکی ما شکل گرفته است، معلمها و والدین در آن نقش بسزایی داشتند. اگر زمینه رشد اونها تامین نشه، قطعا به سمت زمینه منفی میرود و تبعات ناخوشایندی را در پی داره. این افکار ما هستند که شخصیت ما را میسازند.. به طور کلی اخلاق و اعتقاد منجر به اعمال میشه و همین اعمال نتیجه زندگی را تعیین میکنه. به طور کلی اگر این ارتباط از دوران کودکی با دیگران ضعیف پش رود و ان را ارتقا ندهیم، در گفتگو دچار مشکل میشویم.

پس محیط تاثیر بسزای در رشد شخصیت داره.

چون محیط اطراف را به خوبی اگر انالیز نکنیم، دچار مشکل میشویم. یکی از مواردی که به شدت میتونه تاثیر فراوان در کم حرفی و خجالتی بودن افراد داشته باشه، همین عوامل محیطی هست. در گام اول اینکه ادم های اطراف و خانوداه اگر از نظر اجتماعی و فرهنگی نتواند به خوبی با فرزندان ارتباط برقرار کنند، باعث خدشه دارشدن رفتار و شخصیت اونها میشه.

اگه کودکی مورد استقبال و حمایت خانواده قرار نگیرد:

و به جای تشویق کردن دائما سرزنش شود، اون محیط نمیتواند عامل رشدش باشد. مثال اگر به دانش اموزی اجازه اظهار نظر در مورد یک بحث علمی ندهیم، دائما پیش خودش احساس شکست میکند و حتی اگر این اظهار نظر را چند بار به اشتباه بیان کند، قطعا باعث سرزنش از سوی دیگران میشود. اگه خانواده هم نسبت بهش بی اعتنا باشد، کاملا دچار فروپاشی شخصیتی میشود. دچار افسردگی میشود و دیگر هیچ انگیزه ای برای صحبت کردن نخواهد داشت.

۲-پیروی اشتباه از تصورات ذهنی مهم ترین عامل کم حرفی و خجالتی بودن است

قطعا اگر دوران کودکی مان  به درستی ساخته نشود و بهش اهمیت چندانی ندهیم، در دوران بزرگسالی با مشکلات مواجه خواهیم شد. چون با طرز تفکرمان دوران کودکی که هیچ گونه پیشرفتی نداشتیم، به همان مسیر ادامه میدهیم و همین باعث کم حرفی و خجالتی بودن میشه. تصورات ذهنی اشتباه که بر پایه تفکرات غلط شکل گرفته، منجر به کم حرفی و خجالتی بودن میشه…

چند تصور اشتباه که منجر به کم حرفی و خجالتی بودن میشه:

عبارتند از :حرف های من برای دیگران اصلا جالب نیست!!!!! اگرحرفی بزنم به من پرحرف میگن.!!!!…. این تصورات ذهنی اشتباه هست که شوک منفی بهمون وارد میکنه و تبعات ناگواری را در پیش دارد. انگیزه و اراده را از دست میدهیم و دیگر کاری از پیش نمیرود. این تصورات اشتباه باعث پیدایش زمینه هایی میشه که برای بیان کوچکترین کلمه ترس داشته باشیم. ترس از قضاوت شدن توسط دیگران !!! یعنی سعی میکنیم خود را از دید دیگران بررسی کنیم. اگر دید خوبی نداشته باشیم، اعتماد به نفس کم میشود .. اگر ارزش های حقیقی خود را از درون تقویت نکنیم، بی توجه و سهل انگار میشیم، که همین باعث کم حرفی و خجالتی بودن میشود.

توصیه میشود مقاله رو به رو را بخوانیدآماده سازی ذهنی | چگونه ذهن خود را برای سخنرانی ایده آل آماده کنیم؟

۳_تقویت نکردن مهارت های رفتاری، عامل کم حرفی و خجالتی بودن است

خوب اگر تصورات ذهنی خوبی داشته باشیم، ولی نسبت به اجرای ان کم کار باشیم و مهارت های خود را تقویت نکنیم، در ارتباط با دیگران به شدت سردرگم میشیم.. باید مهارت های ارتباط چشمی با افراد را به خوبی یاد بگیریم و هدف مشخصی داشته باشیم تا بتونیم ارتباط خوب با دیگران برقرار کنیم. اگر این کار را نکنیم مهارت هامون به شدت ضعیف شده و کاری از پیش نمیرود. اگر مورد تشویق و حمایت دیگران قرار نگیریم، قطعا در صحبت کردن موفق نخواهیم شد.. رفتار ما نتیجه شخصیت ماست و لازم به ذکر است اگر به ارزشهای درونی توجه نشود و مورد حمایت خود و دیگران قرار نگیرد، قطعا با شکست بزرگی مواجه میشویم …تقویت نکردن مهارت های رفتاری، ضربه ای بزرگ به شخصیت انسان خواهد زد..

پیشنهاد میکنیم این مطالب رو هم مطالعه کنید:
bounce rate چیست؟ بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

bounce rate چیست؟ | بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

راه اندازی فروشگاه اینترنتی | چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

بررسی seo سایت باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

بررسی seo سایت | باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

مدیریت شبکه های اجتماعی با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

مدیریت شبکه های اجتماعی | با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی | چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

از این قسمت می توانید برای ارسال نظرات خود استفاده کنید

35 دیدگاه در “روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

 1. سلام. انسان ها به تنهایی نمیتوانند رشد و پیشرفت کنند. به اشتراک گذاشتن چنین مطالب ارزشمندی در جهت موفقیت و پیشرفت دیگران قابل ستایش است. ممنونم از مطلب خوبتون

  1. سلام
   راه های زیادی برای افزایش فروش آنلاین وجود داره. اما به طور کلی برای محصولات جدید بهترین راه فعالیت در شبکه های اجتماعی هست. البته این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنیم که برای موفقیت در فضای انلاین بایستی صبور بود و پرتلاش.

 2. سلام
  دوست عزیز شما با توجه به تجربه ی خودتون
  از ۱۰ کتاب معرفی شده ی بالا
  برای کسی که یه تجربه ی ۲۰% در فروش دارد
  کدام کتاب را معرفی میکنید که ابتدا خوانده شود

  محصولی که ما برای فروش داریم در مغازه یا مکان خاصی به فروش نمیرسد (فروش محصول بازاریابی شبکه ای)

  ممنون

  1. سلام و عرض ادب
   به طور کلی فروش، نوعی هنر محسوب میشه. یعنی قرار نیست که دنبال فرمول خاصی باشیم برای افزایش فروش. کافیه صرفا یا نیاز مشتری رو شناسایی کنید یا در او احساس نیاز رو روشن کنید. این موضوع هم برمیگرده به روانشناسی فروش. بنظرم دنبال صرفا یک یا دو کتاب خاص نباشید. کتابهایی که شامل تجربیات فروشندگان موفق هستند، عالیه.
   موفق و سربلند باشید.

 3. ممنون از مقاله بسیار خوبتوت بزرگوار دقیقا به نکات مهمی اشاره کردین و فکر می کنم برای درک بهتر این مسئله بهترین راه این هست که ما خودمون رو بجای کاربری که به دنبال اون مطلب هست قرار بدیم و عواملی که سبب جذابیت ما میشه رو ب کار ببریم

 4. سلام برزن دیده شده که برای شروع کار خیلی با رفتار متعادل و قیمت پایین مشتری ها رو جذب می کنن اما بعد با بالا بردن قیمت سعی می کنن چون مشتریشون زیاده بیشتر سود کسب کنن من خودم بالشخه به این مورد برخورد کنتم هیچوقت ازون فروشگاه خرید نمی کنم چون ذهنیتم در رابطه با فروشنده اون بخش طبعا تخریب میشه

 5. سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون ۱ ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*