دریافت رایگان 5 قسمت نخست قورباغه را راحت قورت بده
شما می توانید 5 قسمت نخست دوره آموزشی " قورباغه را راحت قورت بده" را به رایگان دریافت نمایید.
رایگان – دریافت

نکات مهم در مصاحبه کاری ؛ ۴ راهکار برای افزایش شانس پذیرش

نکات مهم در مصاحبه کاری
چکیده:

چند ثانیه به شغل رویایی خود فکر کنید. آیا فکر می کنید، شغل فعلی شما، همان چیزی است که می خواهید؟ اگر شما مشغول به کاری هستید که آن را دوست ندارید و خواهان تغییر آن هستید، یا هنوز شغلی ندارید و به دنبال شغل هستید، باید خود را برای جلسه مصاحبه شغلی آماده کنید.

ابتدا، به خودتان فکر کنید و بررسی کنید که چه کارهایی را می توانید به خوبی انجام دهید. یک لیستی از مهارتهای خود تهیه کنید تا در جلسه مصاحبه شغلی بر روی آنها تمرکز کنید. در این مقاله قصد داریم نکات مهم در مصاحبه کاری را با هم مرور کنیم. ۴ نکته از نکات مهم در مصاحبه کاری ، در زیر اشاره شده است. البته حتما در مقالات دیگری، با جزئیات بیشتری به نکات مهم در مصاحبه کاری خواهیم پرداخت.

نکات مهم در مصاحبه کاری که بایستی آنها را رعایت کنیم:

۱- هرگز دیر نکنید:

یک مصاحبه شغلی موفقیت آمیز، از همان لحظاتی که شما پشت در، راه می روید، آغاز می شود، پس هرگز دیر نکنید. این قانون است که مصاحبه کنندگان، به کسانی که دیر در جلسه مصاحبه شغلی حاضر می شوند، توجهی نمی کنند. بنابراین وقت شناس باشید. حتی با کمی زودتر آمدن، می توانید از درست بودن ظاهر و لحن خود اطمینان حاصل کنید. هرگز دیر نکردن، یکی از نکات مهم در مصاحبه کاری است که شما به راحتی می توانید آن را رعایت کنید.

۲- لباس مناسب بپوشید:

زمانی را به موضوع انتخاب یک لباس مناسب اختصاص دهید. همه ما می دانیم که، برداشت اولیه خوب چقدر مهم است. شما باید مطمئن شوید که لباس مناسبی را پوشیده اید و لباستان متناسب با جایی است که قرار است در آن استخدام شوید.

پیشنهاد میکنیم مقاله ” با ایجاد برداشت اولیه خوب، فروشتان را چند برابر کنید! ” را مطالعه کنید.

لباسهایی که لکه دارند یا چروک هستند یا اگر عینکتان خراب است را استفاده نکنید. لباسهایی بپوشید که شما را حرفه ای جلوه دهد و باعث افزایش اعتماد بنفستان شود. خیلی عجیب است که بسیاری از مردم لباس نامناسب برای مصاحبه شغلی می پوشند و متعجب می شوند که چرا در مصاحبه شغلی رد شده اند. لباس مناسب نیز، یکی از نکات مهم در مصاحبه کاری است که شما به راحتی می توانید آن را رعایت کنید.

۳- مشق هایت را بنویس:

اگر فکر می کنید که یک شرکت خوب و مناسب برای کار کردن پیدا کرده اید، حتما قبل از مصاحبه شغلی، مشق هایتان را بنویسید. منظورمان این است که قبل از مصاحبه شغلی هرچقدر می توانید تحقیق کنید. امروزه هر شرکتی، یک وبسایت دارد. به وبسایت شرکت مورد نظر رجوع کنید و اطلاعات کاملی بدست بیاورید. آنها در وبسایت خود، درباره محصولات و خدماتشان، پیشینه کاریشان و مشتریان خود، اطلاعاتی را حتما درج کرده اند. زمانی که برای اولین بار وارد شرکت مورد نظر می شوید، بایستی اطلاعات خوبی درباره آن داشته باشید.

قانون این است: اگر اطلاعات مورد نظرتان، در جایی قابل دسترس است، هرگز آن را از کسی سوال نکنید.

دانستن اطلاعات کافی درباره شرکت و استفاده از آنها در هنگام مصاحبه شغلی، روسا و مصاحبه کنندگان را شگفت زده می کند. اگر با اطلاعات خوبی وارد مصاحبه شغلی شوید، احساس اعتماد بنفس بالایی خواهید داشت. بسیار واضح است که در چنین حالتی، احتمال موفقیت شما بسیار بالاست. داشتن اطلاعات مناسب از شرکت نیز، یکی از نکات مهم در مصاحبه کاری است که شما به راحتی می توانید آن را رعایت کنید.

۴- ایده هایی برای آینده ارائه کنید:

هنگامی که مشغول به تحقیق درباره شرکت مورد نظر هستید، سعی کنید ایده هایی که می تواند آینده شرکت را بهبود دهد، بیابید. یکی از جملات قدرتمندی که در هنگام مصاحبه شغلی می توانید بگویید این است:

“من معتقدم که ایده هایی برای توسعه و بهبود کسب و کار دارم و علاقه مندم که برای بهبود وضعیت کمک کنم.”

مردم شنیدن اینگونه جملات را دوست دارند. آنها دوست دارند ایده هایی درباره ایجاد آینده ای بهتر برای شرکت و خودشان بشنوند. سپس این سوالات را مطرح کنید:

“این کسب و کار به چه سمتی در حال حرکت است؟، شانس و توانایی های ما چقدر است؟ و اگر ما به خوبی تلاش کنیم، چه آینده ای را می توان تصور کرد؟”

با طرح اینگونه سوالات، شرایط را بهبود دهید و مصاحبه شغلی را تحت کنترل خود بگیرید و موقعیتی را که دوست دارید رقم بزنید. این رفتار نشان می دهد که شما یک متفکر هستید و می خواهید رو به جلو حرکت کنید و می توانید در آینده بهتر شرکت اثرگذار باشید. داشتن ایده برای آینده نیز، یکی از نکات مهم در مصاحبه کاری است که شما به راحتی می توانید آن را رعایت کنید.

جمع بندی:

همیشه موارد زیر را برای یک مصاحبه شغلی به یاد داشته باشید:

 • همیشه وقت شناس باشید.
 • همیشه ارائه دهنده خوبی باشید.
 • همیشه آمادگی خود را حفظ کنید.
 • همیشه مصاحبه شغلی را تحت کنترل خود قرار دهید.
برچسب خورده برای:
پیشنهاد میکنیم این مطالب رو هم مطالعه کنید:
bounce rate چیست؟ بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

bounce rate چیست؟ | بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

راه اندازی فروشگاه اینترنتی | چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

بررسی seo سایت باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

بررسی seo سایت | باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

مدیریت شبکه های اجتماعی با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

مدیریت شبکه های اجتماعی | با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی | چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

از این قسمت می توانید برای ارسال نظرات خود استفاده کنید

35 دیدگاه در “روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

 1. سلام. انسان ها به تنهایی نمیتوانند رشد و پیشرفت کنند. به اشتراک گذاشتن چنین مطالب ارزشمندی در جهت موفقیت و پیشرفت دیگران قابل ستایش است. ممنونم از مطلب خوبتون

  1. سلام
   راه های زیادی برای افزایش فروش آنلاین وجود داره. اما به طور کلی برای محصولات جدید بهترین راه فعالیت در شبکه های اجتماعی هست. البته این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنیم که برای موفقیت در فضای انلاین بایستی صبور بود و پرتلاش.

 2. سلام
  دوست عزیز شما با توجه به تجربه ی خودتون
  از ۱۰ کتاب معرفی شده ی بالا
  برای کسی که یه تجربه ی ۲۰% در فروش دارد
  کدام کتاب را معرفی میکنید که ابتدا خوانده شود

  محصولی که ما برای فروش داریم در مغازه یا مکان خاصی به فروش نمیرسد (فروش محصول بازاریابی شبکه ای)

  ممنون

  1. سلام و عرض ادب
   به طور کلی فروش، نوعی هنر محسوب میشه. یعنی قرار نیست که دنبال فرمول خاصی باشیم برای افزایش فروش. کافیه صرفا یا نیاز مشتری رو شناسایی کنید یا در او احساس نیاز رو روشن کنید. این موضوع هم برمیگرده به روانشناسی فروش. بنظرم دنبال صرفا یک یا دو کتاب خاص نباشید. کتابهایی که شامل تجربیات فروشندگان موفق هستند، عالیه.
   موفق و سربلند باشید.

 3. ممنون از مقاله بسیار خوبتوت بزرگوار دقیقا به نکات مهمی اشاره کردین و فکر می کنم برای درک بهتر این مسئله بهترین راه این هست که ما خودمون رو بجای کاربری که به دنبال اون مطلب هست قرار بدیم و عواملی که سبب جذابیت ما میشه رو ب کار ببریم

 4. سلام برزن دیده شده که برای شروع کار خیلی با رفتار متعادل و قیمت پایین مشتری ها رو جذب می کنن اما بعد با بالا بردن قیمت سعی می کنن چون مشتریشون زیاده بیشتر سود کسب کنن من خودم بالشخه به این مورد برخورد کنتم هیچوقت ازون فروشگاه خرید نمی کنم چون ذهنیتم در رابطه با فروشنده اون بخش طبعا تخریب میشه

 5. سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون ۱ ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*