دریافت رایگان 5 قسمت نخست قورباغه را راحت قورت بده
شما می توانید 5 قسمت نخست دوره آموزشی " قورباغه را راحت قورت بده" را به رایگان دریافت نمایید.
رایگان – دریافت

مدیریت زمان و برنامه ریزی روزانه | ۴ تکنیک برای آماده سازی ذهنی

مدیریت زمان و برنامه ریزی روزانه
چکیده:

مدیریت زمان و برنامه ریزی روزانه در صورتی خوب اجرا میشن، که از نظر ذهنی آماده باشیم. ۴ تکنیک مهم برای آماده سازی ذهن رو مرور میکنیم.

راستش رو بخواین، خیلی وقتها پیش اومده که سعی کردم به بهترین نحوه برنامه ریزی کنم و به قولی زمانم رو مدیریت کنم. اما هر بار مشکلی پیش اومد. مطمئنا برای شما هم پیش اومده. اما خب یکبار قصد کردم ریشه ای مشکلم رو رفع کنم. تکنیکهای مختلفی رو تست کردم. اما خب خیلی جواب نگرفتم. تا اینکه با کسی که تو این زمینه موفق بوده، صحبت کردم. حرفای جالبی بهم زد. مهمترین حرفی که بهم زد این بود که ممکنه از نظر ذهنی آماده اجرای برنامه نیستم. درسته که برنامه ریزی میکردم و سعی میکردم اجراش کنم، اما واقعا توی ذهنم به قطع و یقین نرسیده بودم. مدیریت زمان و برنامه ریزی روزانه نیازمند یک ذهن آماده هست.

واقعا هم درست بود. من بایستی ذهنم رو آماده مدیریت زمان و برنامه ریزی روزانه میکردم. برای همین تصمیم گرفتم که این مشکل رو رفع کنم. با انسانهای موفق صحبت کردم و یه سری کتاب خوندم. هر کدوم یه سری راهکار ارائه میدادن. اما خب تقریبا وجه اشتراک زیادی بین همه بود. امروز قصد دارم جمع بندی کنم و به شما هم ارائه بدم. دقیقا خودم از همین جمع بندی استفاده میکنم و واقعا هم اثر داره. پیشنهاد میکنم از همین امروز برای مدیریت زمان و برنامه ریزی روزانه خودتون، از این تکنیکهای ذهنی استفاده کنید.

مقاله دیگه ای که پیشنهاد میکنم بخونید: مدیریت زمان | زمان را چگونه مدیریت کنیم تا بهره وری بیشتری داشته باشیم؟

۴تکنیک برای آماده سازی ذهن در مدیریت زمان و برنامه ریزی روزانه :

۱- واقعا به اثرات کلمات مثبت ایمان داشته باشیم و ازشون استفاده کنیم:

راستش خیلی وقتها این حرفا رو میشنیدم که از عبارات مثبت استفاده کنیم. خیلی ها میگفتن که جملات مثبت به کار ببریم و زندگی رو بهتر کنیم. این حرفا اصلا برام مهم نبود. چرا؟ چون واقعا میدیدم که این حرفا از زبون کسایی بیرون میاد که خودشون هیچ موفقیتی تا الان نداشتن. یعنی یه جورایی قشنگ حس میکردم که اونها یه جایی این کلمات رو شنیدن و براشون جالب اومده و هرجا میشینن از این جور حرفا میزنن. حتما برای شما هم اتفاق افتاده دیگه. البته منظورم این نیست که چون به این حرفا اهمیت نمیدادم، بنابراین عکسش رو توی زندگیم پیاده میکردم، نه. قطعا اگر جملات مثبت کم به کار میبردم، سعی میکردم که جملات منفی هم به کار نبرم.

اما بعد از صحبت با انسانهای موفق و خوندن یه سری کتاب، متوجه شدم که مثبت اندیشی و گفتار مثبت واقعا مهمه. اما به شرطی که توی ضمیر ناخودآگاهمون اثر بذاره. به شرطی که وقتی با خودمونم خلوت میکنیم، بازم مثبت باشیم. به شرطی که فکرمون هم لحظه ای منفی نباشه. به شرطی که واقعا مثل روز برامون روشن باشه که هدفمون بزرگ و مهم و دست یافتنی هست. ما از مثبت صحبت کردن، قصد داریم به خودمون کمک کنیم. کمک کنیم تا ذهن و افکارمون هم مثبت باشن. ظاهرسازی نمیخوایم کنیم.

پس اولین تکنیک ذهنی، اینه که از کلمات مثبت درباره برنامه ریزی روزانه و هدفمون استفاده کنیم، به نحوی که توی ذهن ناخودآگاهمون هم شکل بگیره.

مدیریت زمان و برنامه ریزی روزانه، اینطوری خیلی خیلی موثرتره. اما چطور بفهمیم که داریم واقعا از این تکنیک استفاده میکنیم؟ چندتا نشونه داره. اگر این حالات براتون رخ بده، یعنی درست دارید پیش میرید:

 • شبها قبل از خواب، فکر مثبت درباره برنامه ریزی روزانه و هدفمون داریم و ته دلمون خوشحالیم.
 • شور و شوق زیادی برای به کاربردن کلمات مثبت داریم.
 • اول صبح با اشتیاق میریم سراغ برنامه ای که از قبل نوشتیم.

۲- همیشه سعی کنیم که برنامه ریزی خودمون رو توی ذهن ناخودآگاهمون تجسم کنیم:

خیلی خیلی مهمه که ماهیت کلی برنامه ریزی روزانه ای که داریم، به ذهن ناخودآگاهمون منتقل بشه. یعنی حتی وقتی حتی خوابیم هم ذهنمون، خودش رو برای فردا آماده کنه. راستش فکر کنم اینجا نشه یه نسخه برای همه پیچید. یعنی بنظرم هر کسی یه جور میتونه به ذهن ناخودآگاه خودش نفوذ کنه. اما خب مطمئنا تکرار و مثبت اندیشی خیلی میتونه موثر باشه.

حتما شبها قبل از اینکه بخوابید، برنامه روز بعد رو بنویسید. حتما قبل از اینکه کامل خوابتون ببره، به کارهای روزانه فکر کنیم و آینده رو مثبت تجسم کنید. حتی به کارهایی که روز بعد باید بکنید فکر کنید. حتما اول صبح قبل از شروع کار، برنامتون رو مرور کنید. حتما آخر شب و اول صبح اهدافتون رو مرور کنید. خلاصه اینکه تکرار کنید و تکرار کنید و تکرار. واقعا مدیریت زمان و برنامه ریزی روزانه باید برامون بدیهی بشه.

۳- هر روز لحظاتی رو به آرامش فکریمون اختصاص بدیم:

دقت کردین این روزها چقدر بمباران اطلاعاتی میشیم. تلگرام، ایستاگرام، لینکدین و … . از این ذهن خسته از این همه اطلاعات چه انتظاری داریم؟ اصلا جای تعجب نداره که حتی توی کنترل ساده ترین وقایع زندگی هم ناتوان باشیم. یکم نیازه سبک زندگی رو عوض کنیم. حتما حتما هر روز لحظاتی رو به آرامش کامل ذهن اختصاص بدیم. مثلا تو طول روز، یکربع کامل خودمون رو از همه چی دور کنیم. اصلا اگر میشه، بریم توی یک اتاق تاریک و تنها بشینیم. اصلا نیاز نیست به چیزی فکر کنیم. بذاریم ذهن هرجا دلش میخواد بره. یکم نیازه تمرین کنید تا این اتفاق بیوفته. یعنی نیاز به تمرین داره که ذهن رو آزاد بذاریم. وقتی یاد بگیریم، قشنگ متوجه میشیم که ذهن خودش، خودش رو داره مرور میکنه. این کار فوق العاده آرامش بخشه. حتما این کار رو کنید.

۴-برای یک برنامه ریزی روزانه خوب و مدیریت زمان ، باید و باید خودمون رو خوب جلوه بدیم:

یادمون باشه که مدیریت زمان و برنامه ریزی روزانه، هر چقدر هم که خوب باشه، باز آخرش اجرا کنندش خودمونیم. پس باید با تمام قوا انجامش بدیم. باید خیلی خودمون رو جدی بگیریم. باید خودمون رو باور کنیم. یاد بگیریم که برنامه رو به بهترین شکل انجام بدیم. عادت کنیم که باید هر روز برنامه ای که از روز قبل نوشتیم رو اجرا کنیم. دائم خودمون رو آنالیز کنیم. رفتارمون رو بررسی کنیم. ببینیم چقدر برنامه رو داریم اجرا میکنیم. عهد کنیم که همیشه بهتر از قبل بشیم. هرچقدر بهتر به برنامه عمل کنیم، هم برنامه برامون مهمتر میشه، هم اعتماد بنفسمون بیشتر میشه، هم باور میکنیم که از عهده هر کاری برمیایم.

پیشنهاد میکنیم این مطالب رو هم مطالعه کنید:
bounce rate چیست؟ بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

bounce rate چیست؟ | بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

راه اندازی فروشگاه اینترنتی | چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

بررسی seo سایت باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

بررسی seo سایت | باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

مدیریت شبکه های اجتماعی با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

مدیریت شبکه های اجتماعی | با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی | چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

از این قسمت می توانید برای ارسال نظرات خود استفاده کنید

35 دیدگاه در “روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

 1. سلام. انسان ها به تنهایی نمیتوانند رشد و پیشرفت کنند. به اشتراک گذاشتن چنین مطالب ارزشمندی در جهت موفقیت و پیشرفت دیگران قابل ستایش است. ممنونم از مطلب خوبتون

  1. سلام
   راه های زیادی برای افزایش فروش آنلاین وجود داره. اما به طور کلی برای محصولات جدید بهترین راه فعالیت در شبکه های اجتماعی هست. البته این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنیم که برای موفقیت در فضای انلاین بایستی صبور بود و پرتلاش.

 2. سلام
  دوست عزیز شما با توجه به تجربه ی خودتون
  از ۱۰ کتاب معرفی شده ی بالا
  برای کسی که یه تجربه ی ۲۰% در فروش دارد
  کدام کتاب را معرفی میکنید که ابتدا خوانده شود

  محصولی که ما برای فروش داریم در مغازه یا مکان خاصی به فروش نمیرسد (فروش محصول بازاریابی شبکه ای)

  ممنون

  1. سلام و عرض ادب
   به طور کلی فروش، نوعی هنر محسوب میشه. یعنی قرار نیست که دنبال فرمول خاصی باشیم برای افزایش فروش. کافیه صرفا یا نیاز مشتری رو شناسایی کنید یا در او احساس نیاز رو روشن کنید. این موضوع هم برمیگرده به روانشناسی فروش. بنظرم دنبال صرفا یک یا دو کتاب خاص نباشید. کتابهایی که شامل تجربیات فروشندگان موفق هستند، عالیه.
   موفق و سربلند باشید.

 3. ممنون از مقاله بسیار خوبتوت بزرگوار دقیقا به نکات مهمی اشاره کردین و فکر می کنم برای درک بهتر این مسئله بهترین راه این هست که ما خودمون رو بجای کاربری که به دنبال اون مطلب هست قرار بدیم و عواملی که سبب جذابیت ما میشه رو ب کار ببریم

 4. سلام برزن دیده شده که برای شروع کار خیلی با رفتار متعادل و قیمت پایین مشتری ها رو جذب می کنن اما بعد با بالا بردن قیمت سعی می کنن چون مشتریشون زیاده بیشتر سود کسب کنن من خودم بالشخه به این مورد برخورد کنتم هیچوقت ازون فروشگاه خرید نمی کنم چون ذهنیتم در رابطه با فروشنده اون بخش طبعا تخریب میشه

 5. سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون ۱ ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*