دریافت رایگان 5 قسمت نخست قورباغه را راحت قورت بده
شما می توانید 5 قسمت نخست دوره آموزشی " قورباغه را راحت قورت بده" را به رایگان دریافت نمایید.
رایگان – دریافت

عزت نفس | چگونه میتوان عزت نفس را قوی تر جلوه داد؟

عزت نفس چگونه میتوان عزت نفس را قوی تر جلوه داد؟
چکیده:

عزت نفس کلید رسیدن به اهداف هستش. هر چقدر عزت نفس داشته باشیم متعاقبا اعتماد به نفس ما هم بالا خواهد رفت . عزت نفس به سلامت روح و جسم هم کمک میکنه.

 ۳ گام حیاتی و اساسی برای اینکه عزت نفس رو قوی تر جلوه بدیم

سلام دوستان سایت نوین شغل؛ امیدوارم تا اینجای کار نهایت لذت رو برده باشید. یکی دیگه از مقالات رو براتون اماده کردم….ایا برای داشتن عزت نفس تلاش کردین؟… چقدر به سمتش هدفمند رفتین؟… چه فراز و نشیبی رو تحمل کردین؟… چه خطراتی رو به جون خریدین؟…

اصلا عزت نفس چیست؟

عزت نفس در واقع خود رو دوست داشتن و احترام گذاشتن به تمام عملکرد و رفتار مان هست. پس عزت نفس کلید حیاتی برای رسیدن به اهداف میباشه. عزت نفس به سلامت عاطفی و روحی و احساساتمان ارزش  میده و از طرف دیگر عزت نفس نوعی خودکار آمدی هستش .

خود کار آمدی به چه معنیه؟

یعنی اینکه در زندگی و شغل خود، بهترین چیزی که ممکن هست را باید انجام دهیم تا به ما هم انگیزه بده هم اینکه به خودمان و توانایی هایمان ایمان پیدا کنیم و به خود باوری کامل دست پیدا کنیم. عزت نفس مکمل یقین و خود باوری تو وجودمان هستش. پس به سمتش با تلاش و تکاپو  باید گام برداریم …

۳ راهکار افزایش عزت نفس

۱-عزت نفس تعیین کننده ارزش ها هستش

باید تمام کارهایی که ارزشمند و ضروری میباشد رو شناساسی کنیم. بیهوده و بی گدار به آب نزنیم یعنی تمام کارهای که پرت و وقت گیر هست را حذف کنیم. یادتون باشد به هیچ وجه نباید کیفیت رو فدای کمیت کنید.. .باید روی کارهای مهم که ثاثیر گذار هست تمرکز کنیم یعنی یه جورایی اولویت بندی داشته باشیم برای هدفمون. سوالی که پرسیده میشه  این هست:

که زندگی چه ارزشی واقعا برامون داره؟

اگر آنچه رو که واقعا ارزش داره را باورش کنیم عزت نفس لذت بخش تر میشه و از نظر عاطفی واحساسی روحیه ی ما هم  بهتر خواهد شد وشور و شوق خاصی برای ادامه مسیر پیدا خواهیم کرد… حقیقتا وقتی که برای زندگی ارزش قایل میشیم زمان مثل موم تو دستمان است تصمیمات جدی تر میشوند. بدون شک اگه طبق اهداف واحساسات خود عمل کنیم عزت نفس و اعتماد به نفس و احترام ها چندین برابر میشه و  همین امر باعث میشه در راستای اهدافمان یواش یواش گام های جدیدتری برداریم.

۲-تلاش کنیم تا تسلط بیشتری داشته باشیم(کنترل تمام احساسات)

گاهی پیش میاد که دائما تلاش داریم اما موفقیتی حاصل نمیشه …چرا؟ دلیلش میتونه این باشه که روی احساسات خود کنترلی نداریم که این عدم تسلط  باعث وقفه و کج روی به سمت اهدافمون میشه و همین باعث میشه که انگیزه اصلی و اشتیاق برای ادامه کار و مسیر اصلی رو از دست بدیم پس راه حل چیست ؟؟ باید تمام احساسات منفی را که ذهن و عواطفمان را درگیر کرده شناساسی کنیم و به سمت نگرش مثبت و تفکر مثبت سوق دهیم.

از افکار منفی به سمت افکار مثبت مهاجرت کنیم

وقتی که کنترل کامل کار و زندگی به صورت روشن و شفاف توی دستامون باشه، دلهره و اضطراب کم رنگ تر میشه و احساس تسلط بهتری پیدا میکنیم. اینجا زمان نقش مهمی میتونه داشته باشه. با مدیریت زمان میتونیم کارآمدتر و سازنده تر و قویتر پیش بریم، که حتی این کنترل زمان باعث بهبود و درک رفاه شخصی هم میتونه بشه. با افزایش احساسات مثبت میزان اثر بخشی و بهره وری و همچنین اعتماد به نفس بالا خواهد رفت. پس تعلل نکنیم و به سرعت شروع کنیم. چون تلاش بیشتر برابر با بهره مندی از عزت نفس بیشتره ….

۳-برای آنچه که میخواهیم واقعا تلاش کنیم(خواستن توانستن است )

برای رسیدن به آنچه که بیشترین تمرکز ذهنی را نسبت بهش داریم تلاش کنیم. یعنی واقعا بجنگیم به سمت هدف. هدفمند و با اقتدار و با عزمی راسخ دست از تلاش بر نداریم. اگر واقعا خودمان بخواهیم موفق میشیم. چون اگر از نظر روحی و عقلانی تسلط پیدا کنیم، بیشتر اهداف خود را متناسب با ارزش ها و احساسات انتخاب میکنیم و در عین حال تمرکز خود را از نظر جسمی و روحی قوی تر میکنیم. به تبع لذت بزرگی میبریم و انگیزه بیشتری پیدا میکنیم و این جاست که ایمان و باورهایمان شکوفا میشود و استعداد و توانایی ها در عین کار کردن و فعالیت به بهترین حالت ممکن ظاهر میشود.

واقعا اگر بخواهیم، میتوانیم!

هر چه برای انجام کاری تلاش کنیم نتیجه بهتر و مطلوبتری را کسب خواهیم کرد. به شرط اینکه واقعا از ته دل بخواهیم و هرگز ناامید نشویم. که واقع ضرب المثل معروف خواستن توانستن است اینجا معنا می یابد. تا وقتی نخواهیم به جایی برسیم مسلما به جایی نخواهیم رسید. باید تلاش کرد و در این دریای بیکران پیوسته و بی وقفه پارو زد و از هیچ طوفانی هم نهراسید. آنقدر پارو زد تا به ساحلی امن که همان هدف ما هست برسیم.

توصیه میشود مقاله رو به رو را مطالعه کنید۳ راه افزایش ایمان به موفقیت خود | چگونه به موفقیت خود ایمان داشته باشیم؟ قسمت ۲

 

امیدوارم ازین مقاله لذت برده باشید… مراقب خودتون باشید. یا علی مدد.

پیشنهاد میکنیم این مطالب رو هم مطالعه کنید:
bounce rate چیست؟ بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

bounce rate چیست؟ | بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

راه اندازی فروشگاه اینترنتی | چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

بررسی seo سایت باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

بررسی seo سایت | باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

مدیریت شبکه های اجتماعی با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

مدیریت شبکه های اجتماعی | با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی | چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

از این قسمت می توانید برای ارسال نظرات خود استفاده کنید

35 دیدگاه در “روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

 1. سلام. انسان ها به تنهایی نمیتوانند رشد و پیشرفت کنند. به اشتراک گذاشتن چنین مطالب ارزشمندی در جهت موفقیت و پیشرفت دیگران قابل ستایش است. ممنونم از مطلب خوبتون

  1. سلام
   راه های زیادی برای افزایش فروش آنلاین وجود داره. اما به طور کلی برای محصولات جدید بهترین راه فعالیت در شبکه های اجتماعی هست. البته این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنیم که برای موفقیت در فضای انلاین بایستی صبور بود و پرتلاش.

 2. سلام
  دوست عزیز شما با توجه به تجربه ی خودتون
  از ۱۰ کتاب معرفی شده ی بالا
  برای کسی که یه تجربه ی ۲۰% در فروش دارد
  کدام کتاب را معرفی میکنید که ابتدا خوانده شود

  محصولی که ما برای فروش داریم در مغازه یا مکان خاصی به فروش نمیرسد (فروش محصول بازاریابی شبکه ای)

  ممنون

  1. سلام و عرض ادب
   به طور کلی فروش، نوعی هنر محسوب میشه. یعنی قرار نیست که دنبال فرمول خاصی باشیم برای افزایش فروش. کافیه صرفا یا نیاز مشتری رو شناسایی کنید یا در او احساس نیاز رو روشن کنید. این موضوع هم برمیگرده به روانشناسی فروش. بنظرم دنبال صرفا یک یا دو کتاب خاص نباشید. کتابهایی که شامل تجربیات فروشندگان موفق هستند، عالیه.
   موفق و سربلند باشید.

 3. ممنون از مقاله بسیار خوبتوت بزرگوار دقیقا به نکات مهمی اشاره کردین و فکر می کنم برای درک بهتر این مسئله بهترین راه این هست که ما خودمون رو بجای کاربری که به دنبال اون مطلب هست قرار بدیم و عواملی که سبب جذابیت ما میشه رو ب کار ببریم

 4. سلام برزن دیده شده که برای شروع کار خیلی با رفتار متعادل و قیمت پایین مشتری ها رو جذب می کنن اما بعد با بالا بردن قیمت سعی می کنن چون مشتریشون زیاده بیشتر سود کسب کنن من خودم بالشخه به این مورد برخورد کنتم هیچوقت ازون فروشگاه خرید نمی کنم چون ذهنیتم در رابطه با فروشنده اون بخش طبعا تخریب میشه

 5. سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون ۱ ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*