دریافت رایگان 5 قسمت نخست قورباغه را راحت قورت بده
شما می توانید 5 قسمت نخست دوره آموزشی " قورباغه را راحت قورت بده" را به رایگان دریافت نمایید.
رایگان – دریافت

شهامت داشتن | با این ۴گام شهامت را حفظ تا به یک سخنران موفق و ماهر تبدیل شویم

شهامت داشتن | با این 4 گام شهامت خود راحفظ تا به سخنران موفق وماهر تبدیل شویم
چکیده:

شهامت داشتن یکی از مهمترین فاکتورهای یک سخنرانی خوب است. اما چطور میتوان با شهامت و جرات بالا در یک سخنرانی، خوب و بی نظیر ظاهر شویم؟

سلام.خدمت یاران همیشگی سایت نوین شغل …امیدوارم که از سایت نوین شغل لذت کافی را برده باشید. امروز با یکی دیگه از مقالات در خدمتتون هستیم با موضوع شهامت داشتن در حین اجرای سخنرانی……بعضی وقت ها وقتی که میخواهیم سخن بگویم، دچار اضطراب و حتی لکنت زبان میشویم. نمیتوانیم به درستی فکر کنیم، نمیتوانیم حواسمان را جمع کنیم و متن صحبت را به یاد اوریم. چون با خودمون میگیم شهامت و جرات این کار را نداریم. این موضوع تماما از عوامل محیطی و درونی نشات میگیرد و باعث بی کیفیتی در اجرای سخنرانی میشود….

بایستی چه کار کنیم تا از این مشکلات رهایی پیدا کنیم…

باید شهامت خود را قوی کنیم. نترس باشیم. اعتماد به نفس کاذب را از بین ببریم و اعتماد به نفس واقعی را جایگزنش کنیم. داشتن شهامت و توانایی تفکر بدون تشویش و اضطراب در زمان صحبت کردن بسیار اسان است، به شرطی که استعداهای نهفته خود را پرورش دهیم و اراده خود را عزم کنیم. باید در برابر تشویش و اضطراب صبور و باحوصله باشیم و فشارهای وارده را تحمل کنیم که برایمان نتیجه بخش باشد.

شهامت داشتن کلید اجرای سخنرانی موفقیت امیز هست

 ۱-با یک تصمیمی جدید شروع به کار کنیم (شهامت داشتن ضامن موفقیت تصمیم گیری)

اگر تصمیم ما در حالت سستی گرفته شود، به هیچ موفقیتی نخواهیم رسید. ولی اگر اراده قوی داشته باشیم و موضوع مورد نظر را به درستی بررسی کنیم، هیچ چیزی نمیتواند ما را شکست دهد. در بهترنی تصمیم در مورد سخنرانی نیز، مطالعه کردن است. بنابراین شوق و ذوق مطالعه را در خودمان باید زنده نگه داریم. با این کار اعتماد به نفس و توانای صحبت کردن به طرز قانع کننده ای در ما چند برابر خواهد شد.

حتما مقاله روبرو مطالعه کنید: آماده سازی ذهنی | چگونه ذهن خود را برای سخنرانی ایده آل آماده کنیم؟

 

۲-درباره موضوع سخنرانی خود اطلاع دقیق و کامل داشته باشیم

باید قبل از شروع صحبت، درباره موضوع مورد بحث اطلاع کامل ودقیق داشته باشیم. باید متن سخنرانی را از قبل تهیه کنیم و باید خود را بسنجیم که چقدر توانایی بیان متن را داریم. اینجاست که شهامت و قدرت ما شکوفا میشود و بهتر عمل میکنیم. داشتن اطلاعات باکیفیت سخنرانی را بهبود می دهد و با در اختیار داشتن اطلاعات دقیق درمورد سخنرانی باید بر اضطراب خود غلبه کنیم.

تا موقعی که اطلاعات دقیق نداشته باشیم حرفی نزنیم، چون باعث انحراف مسیر اصلی و نگرانی های خاصی میشود. پس خود را با شرایط محیطی و ارزش های درونی خود را وقف دهیم و با اعتماد به نفس و باورهای خود اطلاعات را در موقع اجرای سخنرانی بدون کم و کاستی بیان کنیم. شنوندگان را نسبت به خود مجذوب کنبم. شهامت ما برای سخنرانی زمانی بالا میرود که مغزمان از اطلاعات مفید پر باشد.

۳-با شهامت و قاطعیت، سخنرانی ایده ال داشته باشیم

عمل به دنبال احساس به دست میاید و عمل واحساس مکمل هم دیگه هستند و به طور غیر مستقیم میتوانیم احساسات خود را کنترل کنیم. وقتی بر تمام احساسات خود تسلط داشته باشیم، می توانیم تمام نیرو و انرژی خود را برای رسیدن به یک اجرای سخنرانی موفق به کار بگیریم. در این مواقع حالت جرات و شهامت جایگزین حالت ترس میشود.

برای جرات پیدا کردن در زمان مواجهه با شنوندگان، باید بدانیم دقیقا درباره چه موضوعی صحبت خواهیم کرد.

برای شروع یک نفس عمیقی بکشیم و باور داشته باشیم که شهامت کلید مقابله برای ترس هست. در جنگ بهترین راه دفاع حمله کردن است، پس علیه ترس خود حالت حمله داشته باشیم. با ترس های خود با جرات و شهامت روبه رویشویم. در سخنرانی هم به این طور است که وقتی پیامی را به شنوندگان انتقال میدهیم، باید شجاعانه پیام را انتقال بدهیم و تنها پیام برایمان مهم هست. پس کاملا حواس خود را جمع و ان را بیان کنیم. نسبت به پیام سخنرانی خود ایمان داشته باشیم و شهامت و جرات خود را نباید با هوای نفسانی خود بی اهمیت وسبک کنیم. پس درست فکر کنیم تا هیچ چیزی سد معبر نشود.

۴-برای اجرای یک سخنرانی موفق، مدام تمرین  کنیم

قطعا هر فردی ممکن است قبل از شروع سخنرانی دچار حالت هیجانی و فشار عصبی شود. ولی باید این حالت ترس را حل کنیم و با داشتن شهامت و شجاعت، صحبت کنیم. باید بر اعصاب خود مسلط و خودنسردی خود را حفظ کنیم. چطور؟ باید با تمرین کردن به اعصاب خود مسلط شویم. با تمرین کردن از ترس رهایی پیدا کنیم. یعنی قدرت نفوذ بیشتری برای اجرای یک سخنرانی عالی به دست اوریم.

بهترین کار برای شهامت داشتن در سخنرانی این هست که اطلاعات دقیق و کاملی داشته باشیم. متن سخنرانی را چندین بار امتحان کنیم. سپس جلوی چند نفر بیان کنیم تا کم و کاستی هایمان برطرف شود و با تمام توانمان از مهارت هایمان استفاده کنیم. اعتماد خود را در اجرای سخنرانی چند برابر کنیم. بهترین راه به دست اوردن اعتماد این است که طوری صحبت کنیم که امکان شکست کم باشد. یعنی بایستی متن سخنرانی را از زوایای مختلف آنالیز کرده باشیم و به آنچه میخواهیم بگوییم، یقین داشته باشیم.

پیشنهاد میکنیم این مطالب رو هم مطالعه کنید:
bounce rate چیست؟ بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

bounce rate چیست؟ | بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

راه اندازی فروشگاه اینترنتی | چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

بررسی seo سایت باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

بررسی seo سایت | باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

مدیریت شبکه های اجتماعی با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

مدیریت شبکه های اجتماعی | با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی | چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

از این قسمت می توانید برای ارسال نظرات خود استفاده کنید

35 دیدگاه در “روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

 1. سلام. انسان ها به تنهایی نمیتوانند رشد و پیشرفت کنند. به اشتراک گذاشتن چنین مطالب ارزشمندی در جهت موفقیت و پیشرفت دیگران قابل ستایش است. ممنونم از مطلب خوبتون

  1. سلام
   راه های زیادی برای افزایش فروش آنلاین وجود داره. اما به طور کلی برای محصولات جدید بهترین راه فعالیت در شبکه های اجتماعی هست. البته این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنیم که برای موفقیت در فضای انلاین بایستی صبور بود و پرتلاش.

 2. سلام
  دوست عزیز شما با توجه به تجربه ی خودتون
  از ۱۰ کتاب معرفی شده ی بالا
  برای کسی که یه تجربه ی ۲۰% در فروش دارد
  کدام کتاب را معرفی میکنید که ابتدا خوانده شود

  محصولی که ما برای فروش داریم در مغازه یا مکان خاصی به فروش نمیرسد (فروش محصول بازاریابی شبکه ای)

  ممنون

  1. سلام و عرض ادب
   به طور کلی فروش، نوعی هنر محسوب میشه. یعنی قرار نیست که دنبال فرمول خاصی باشیم برای افزایش فروش. کافیه صرفا یا نیاز مشتری رو شناسایی کنید یا در او احساس نیاز رو روشن کنید. این موضوع هم برمیگرده به روانشناسی فروش. بنظرم دنبال صرفا یک یا دو کتاب خاص نباشید. کتابهایی که شامل تجربیات فروشندگان موفق هستند، عالیه.
   موفق و سربلند باشید.

 3. ممنون از مقاله بسیار خوبتوت بزرگوار دقیقا به نکات مهمی اشاره کردین و فکر می کنم برای درک بهتر این مسئله بهترین راه این هست که ما خودمون رو بجای کاربری که به دنبال اون مطلب هست قرار بدیم و عواملی که سبب جذابیت ما میشه رو ب کار ببریم

 4. سلام برزن دیده شده که برای شروع کار خیلی با رفتار متعادل و قیمت پایین مشتری ها رو جذب می کنن اما بعد با بالا بردن قیمت سعی می کنن چون مشتریشون زیاده بیشتر سود کسب کنن من خودم بالشخه به این مورد برخورد کنتم هیچوقت ازون فروشگاه خرید نمی کنم چون ذهنیتم در رابطه با فروشنده اون بخش طبعا تخریب میشه

 5. سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون ۱ ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*