دریافت رایگان 5 قسمت نخست قورباغه را راحت قورت بده
شما می توانید 5 قسمت نخست دوره آموزشی " قورباغه را راحت قورت بده" را به رایگان دریافت نمایید.
رایگان – دریافت

سئو سایت چیست | خودتان به رایگان سایتتان را بهینه سازی کنید!

سئو سایت چیست خودتان به رایگان سایتتان را بهینه سازی کنید!
چکیده:

سئو سایت چیست و چطور می توان از آن به خوبی استفاده کرد. اگر بدانیم چه چیز برای گوگل مهم است، امکان ندارد گوگل ما را فراموش کند.

سلام و عرض ادب خدمت شما دوستان عزیز؛ حتما تابحال نام سئو به گوشتان خورده است. برخی از دوستانی که با ما در تماس هستند، نسبت به سئو، یک حسی مانند ورد و جادو دارند. آنها فکر میکنند که اگر از امروز سئو را رعایت کنند، بلافاصله سایتشان قدرتی جادویی بدست می آورد. این طرز فکر، آینده کاری شما را دچار مشکل خواهد کرد. در پاسخ به سوال ” سئو سایت چیست ” باید بگوییم که سئو، فرآیندی است که کمک میکند تا مطالب مفید سایت، سریعتر و بهتر به موتورهای جستجو معرفی شود. پس اگر میلیونها تومان صرف سئو میکنید و هیچ برنامه ای برای تولید محتوای خوب ندارید، با کمال تاسف باید بگویم که به جز دور ریختن پولتان، هیچ کاری نکرده اید.

خب گفتیم که سئو کمک میکند تا مطالب مفیدی که در سایت منتشر میکنید، سریعتر و بهتر به موتورهای جستجو معرفی شود. به طور کلی منظورمان از موتورهای جستجو، محدود به گوگل نمی شود، اما به طور حتم بزرگترین هدف در سئو، قلقلک دادن و جلب توجه گوگل می تواند باشد. پس در این مقاله سعی میکنیم، سوال ” سئو سایت چیست ” را با محوریت موتور جستجوگر گوگل، پاسخ دهیم.

پیشنهاد میکنیم این مقاله را نیز مطالعه کنید: با سئوی منفی چه کار باید کرد؟ خطرات جنبه های منفی سئو ( SEO )

سئو سایت چیست !

بگذارید برایتان یک مثال بزنم. فرض کنید که شما یک رستوران خوب در یک شهر هستید. گوگل هم یک توریست است که از شهر شما دیدن می کند. قطعا اگر بخواهید سود بیشتری بدست بیاورید، میتوانید گوگل را به رستوران خود هدایت کنید. خب برای اینکه گوگل متوجه شما شود، ۲ راه وجود دارد:

۱- اینکه به قدر کافی خود را در معرض دید گوگل قرار دهید.

۲- به قدری خوب در ذهن مردم شهرتان باشید، تا اگر گوگل از آنها پرسید که “ببخشید، من یک توریست هستم. برای ناهار به کجا بروم بهتر است؟”، آنها شما را معرفی کنند.

۱- چکار کنیم تا به قدر کافی در معرض دید گوگل باشیم؟

خب گفتیم که به قدر کافی باید رستوران خود را در معرض دید گوگل قرار دهیم. برای اینکار، بایستی تا میتوانید خود را به گوگل معرفی کنید. گوگل راه های مختلفی را برای اینکار ایجاد کرده است. مثلا شما میتوانید با وبمسترتولز گوگل، خود را دائما در معرض دید گوگل قرار دهید. گوگل آنالیز هم یکی دیگر از ابزارهای قدرتمندی است که گوگل در اختیارتان گذاشته تا خودتان را معرفی کنید. پاسخ به سوال ” سئو سایت چیست ” بدون در نظر گرفتن اینگونه ابزارهای قدرتمند، ناقص است.

پس حالا کمی بیشتر میدانید که دقیقا سئو سایت چیست . حالا میدانید که سئو جادوگری نیست. یکی از ترفندهای سئو، این است که با وبمسترتولز گوگل و گوگل آنالیز، سایتمان را دائما به گوگل معرفی کنیم.

۲- چه کار کنیم که گوگل محتوای ما را کاملا ایندکس کند؟

خب منظورمان از ایندکس کردن محتواهای سایت، شبیه به همان مثال توریستی است که زدیم. در واقع شبیه به راه دوم است. یعنی کاری کنیم که اگر گوگل به دنبال یک رستوران خوب بود، مردم شهر، رستوران ما را پیشنهاد دهند. بعد که گوگل به ما سر زد، به بهترین نحو از او پذیرایی کنیم و هیچ کم و کاستی نداشته باشیم. تا هر وقت گوگل، یاد شهر ما افتاد، بلافاصله تصویر خوبی که از رستوران ما در ذهنش شکل گرفته، برایش مرور شود. ایندکس کردن هم یعنی همین.

در واقع گوگل برای اینکه بهترین پیشنهادها را برای کاربران خود ارائه کند، بهترین مقالات و صفحات اینترنتی را ایندکس میکند. حالا هر چقدر که مقالات ما کاملتر ارائه شوند و بازدیدکنندگان بیشتری را جذب خود کند، قطعا گوگل سایت ما را بهتر و بیشتر ایندکس میکند. سوال سئو سایت چیست ، کم کم دارد پاسخش کامل میشود. خب یکبار دیگه مثال توریست را ادامه دهیم تا موضوع بهتر روشن شود.

گفتیم که گوگل میخواهد ببیند کدام رستوران در شهر ما بهتر است ( درواقع میخواهد ببیند که بهترین سایت برای عبارتی که کاربر جستجو میکند چیست؟). خب اول از همه گوگل بررسی میکند که مردم شهر چه می گویند.

خب گوگل از سه طریق این موضوع را بررسی میکند:
۱- اول اینکه توجه میکند که برای موضوع مورد نظر (یعنی عبارتی که کاربر جستجو کرده)، کاربران وارد چه سایتهایی می شوند و چه عکس العملی نشان می دهند.

پس اگر شما سایتی داشته باشید که محتوای خوب داشته باشد و از طرق مختلف (مثل معرفی در شبکه های اجتماعی) کاربر را به سمت خود کشیده باشید و کاربر را با محتوای خوب، مدت زمان زیادی در سایت نگه داشته باشید، گوگل به شما حساس میشود. در واقع تعداد کاربران زیاد و حضور طولانی مدت آنها در سایتتان، همان معرفی رستوران شما توسط مردم شهر، به سوال گوگل درباره ” کدام رستوران برای صرف ناهار خوبه؟” هست.

۲- دوم اینکه گوگل دوست دارد که آدرس شما سر راست باشد.

دوست دارد شما را به راحتی پیدا کند. خب خیلی مهم هست که رستوران شما، نزدیک به یکی از بناهای مهم شهر باشد. چون توریستها، با مکانهای مهم هر شهر آشنا هستند. پس کافی است که یکی یک نفر به گوگل بگوید که رستوران شما، دقیقا کنار فلان مکان مهم هست. اینطوری گوگل، به اعتبار و شهرت آن مکان مهم، به راحتی شما را پیدا میکند.

خب این موضوع در واقعیت سایت داری چگونه است؟ در واقع مکانهای مهم شهر، از دید گوگل، سایتهای بزرگ و پربازدید هستند. فقط کافی است که لینک سایت شما در اینگونه سایتها معرفی شده باشد. خب این یعنی اینکه رستوران شما دقیقا کنار یک مکان مهم قرار گرفته شده. هر چقدر اینطور مکانهای مهم در اطراف رستوران شما بیشتر باشد، گوگل راحتتر شما را پیدا میکند. یعنی هر چقدر از سایتهای بزرگتر و مهمتر و پربازدیدتر، لینک بیشتری به شما شده باشد، گوگل نسبت به شما حساستر شده و راحت تر شما را رصد میکند.

۳- سوم اینکه، گوگل دوست دارد که رستوران شما، در محلی قرار گرفته شده باشد که تعداد زیادی رستوران و آبمیوه فروشی و کافی شاپ وجود داشته باشد.

یعنی گوگل دوست دارد مردم، رستورانی را به او معرفی کنند که در اطراف آن، کافی شاپ و … هم وجود داشته باشد. به هر حال گوگل یک توریست هست. دوست دارد که بعد از غذا خوردن، یک قهوه در یک کافه سنتی، همراه با موسیقی صرف کند و احتمالا یک ساعت استراحت کند و بعد از آن یک لیوان بزرگ شیرپسته برای عصر، نوش جان کند. خب منظورمان از این حرفها چیست؟ منظورمان این است که اگر، لینک سایت شما در سایتهایی که مشابه و یا مکمل حوزه کاری شما هستند، وجود داشته باشد، گوگل بسیار لذت می برد و قطعا شما را به خوبی ایندکس میکند. خب تا اینجا تا حدود زیادی، پاسخ سوال ” سئو سایت چیست ” را متوجه شدیم. هنوز مقاله ادامه دارد و حرفهای مهمی باقی مانده است. همراه ما باشید.

خب وقتی گوگل به رستوران ما سر زد چکار کنیم؟

خب تا اینجای کار گوگل با پرسش و پاسخ، رستوران ما (همان سایت ما ) را پیدا کرده است. از اینجا به بعد، اگر خدمات ما به خوبی به گوگل ارائه شود، امکان ندارد که گوگل ما را فراموش کند. گوگل خیلی خیلی برایش مهم است که همراه با غذایی که سفارش میدهد، انواع ترشی، انواع نوشیدنی، ماست، دسر و … سرو شود. در ضمن، رستوران ما باید کاملا تمیز و خوشبو باشد. اصلا هم نباید حشرات مزاحم وجود داشته باشد. اگر هم موسیقی زنده اجرا شود که دیگر نور علی نور میشود. خب گوگل است دیگر… نازش زیاد است اما ناز خریدن از گوگل، بسیار بسیار با ارزش است. چون فقط گوگل است که به رایگان رستوران ما را به دیگران معرفی میکند.

گفتیم که برای گوگل مهم هست که همراه با غذایش، ماست و سالاد و نوشیدنی و دسر و ترشی سرو شود.

خب منظورمان این است که اگر قرار است گوگل صفحه ای از سایت ما را بررسی کند، باید تمام مخلفات سایت کامل باشد. ترشی مثل استفاده از سرتیترها مناسب است. حتما بایستی در سرتیترها مختلف، کلمات مهم مقاله خود را قرار دهیم. نوشیدنی و دوغ مثل، استفاده از تصاویر در مقالات است. تازه گوگل دوغ ساده دوست ندارد. دلش میخواهد دوغ طعم دار نوش جان کند. یعنی اگر تصویری در مقاله قرار میدهیم، حتما باید alt tag و عرض و طول برایش تعریف کنیم.

دسر هم که همان بولد کردن کلمات مهم در مقاله هست. اما حرف از موسیقی زنده هم زدیم. جدیدا گوگل، بیشتر به رستورانهایی سر می زند که موسیقی زنده اجرا می کنند. خب موسیقی زنده، همان تماشای آنلاین ویدیو و شنیدن آنلاین فایل صوتی است. یعنی حتما تلاش کنیم که در مقالات خود، امکان تماشا یا شنیدن آنلاین قرار دهیم. در آخر هم اینکه گوگل دلش نمیخواد در رستوران شما، سوسک ببیند. پس به هیچ وجه سعی نکنید که در سایت خود، از محتواهای متقلبانه و اضافی قرار دهید. راستی داشت یادم میرفت، گوگل دوست دارد منوی غذایی همیشه کنارش باشد تا اگر دلش خواست غذای جدید سفارش دهد. خب منظورمان این است که بایستی در صفحات داخلی سایت خود (مثلا در صفحات مقالات خود) لینک مقالات و صفحات دیگر را قرار دهیم. پیشنهاد میدهیم در هر مقاله خود، حداقل یک لینک دیگر از مقالات خود را درج کنید.

این مقاله را نیز مطالعه نمایید: افزایش بازدید سایت – ویدیوها چطور میتوانند، ترافیک و بازدید سایت را بالا ببرند؟

آخر سر هم وقتی گوگل خواست که رستوران شما را ترک کند…

حتما به او یک کاتالوگ کامل از رستوران خود و غذاهایتان و آدرس دقیق خود، بدهید. تا بعدا خیلی راحت بتواند سراغ شما بیاید. خب این کار رو sitemap برایتان انجام میدهد. همیشه sitemap سایت خود را بروز نگه دارید و در وبمسترتولز، آن را درج کنید.

تمام تلاش خودم رو کردم تا بصورت کاملا شفاف، اهمیت سئو و پاسخ سوال “سئو سایت چیست ” رو برایتان بازگو کنم. بسیار بسیار سپاسگزارم که این مقاله را تا انتها مطالعه کردید. تلاش گروه تحقیقاتی نوین شغل این است که برای شما اطلاعات و محتواهای خوبی تهیه کنید. دلمان میخواهد اگر زمانی را در نوین شغل سپری میکنید، برایتان مفید باشد و اطلاعات با ارزشی را فرا بگیرید. لطفا نظرات و سوالات خودتون رو برای ما ارسال کنید تا مطالبی که آماده میکنیم، دقیقا همان چیزی باشد که مورد نیاز شماست. موفق و سربلند باشید.

 

پیشنهاد میکنیم این مطالب رو هم مطالعه کنید:
bounce rate چیست؟ بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

bounce rate چیست؟ | بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

راه اندازی فروشگاه اینترنتی | چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

بررسی seo سایت باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

بررسی seo سایت | باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

مدیریت شبکه های اجتماعی با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

مدیریت شبکه های اجتماعی | با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی | چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

از این قسمت می توانید برای ارسال نظرات خود استفاده کنید

35 دیدگاه در “روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

 1. سلام. انسان ها به تنهایی نمیتوانند رشد و پیشرفت کنند. به اشتراک گذاشتن چنین مطالب ارزشمندی در جهت موفقیت و پیشرفت دیگران قابل ستایش است. ممنونم از مطلب خوبتون

  1. سلام
   راه های زیادی برای افزایش فروش آنلاین وجود داره. اما به طور کلی برای محصولات جدید بهترین راه فعالیت در شبکه های اجتماعی هست. البته این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنیم که برای موفقیت در فضای انلاین بایستی صبور بود و پرتلاش.

 2. سلام
  دوست عزیز شما با توجه به تجربه ی خودتون
  از ۱۰ کتاب معرفی شده ی بالا
  برای کسی که یه تجربه ی ۲۰% در فروش دارد
  کدام کتاب را معرفی میکنید که ابتدا خوانده شود

  محصولی که ما برای فروش داریم در مغازه یا مکان خاصی به فروش نمیرسد (فروش محصول بازاریابی شبکه ای)

  ممنون

  1. سلام و عرض ادب
   به طور کلی فروش، نوعی هنر محسوب میشه. یعنی قرار نیست که دنبال فرمول خاصی باشیم برای افزایش فروش. کافیه صرفا یا نیاز مشتری رو شناسایی کنید یا در او احساس نیاز رو روشن کنید. این موضوع هم برمیگرده به روانشناسی فروش. بنظرم دنبال صرفا یک یا دو کتاب خاص نباشید. کتابهایی که شامل تجربیات فروشندگان موفق هستند، عالیه.
   موفق و سربلند باشید.

 3. ممنون از مقاله بسیار خوبتوت بزرگوار دقیقا به نکات مهمی اشاره کردین و فکر می کنم برای درک بهتر این مسئله بهترین راه این هست که ما خودمون رو بجای کاربری که به دنبال اون مطلب هست قرار بدیم و عواملی که سبب جذابیت ما میشه رو ب کار ببریم

 4. سلام برزن دیده شده که برای شروع کار خیلی با رفتار متعادل و قیمت پایین مشتری ها رو جذب می کنن اما بعد با بالا بردن قیمت سعی می کنن چون مشتریشون زیاده بیشتر سود کسب کنن من خودم بالشخه به این مورد برخورد کنتم هیچوقت ازون فروشگاه خرید نمی کنم چون ذهنیتم در رابطه با فروشنده اون بخش طبعا تخریب میشه

 5. سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون ۱ ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*