دریافت رایگان 5 قسمت نخست قورباغه را راحت قورت بده
شما می توانید 5 قسمت نخست دوره آموزشی " قورباغه را راحت قورت بده" را به رایگان دریافت نمایید.
رایگان – دریافت

زبان بدن | تقویت زبان بدن چگونه با مشکل کم حرفی و اثرات آن مقابله میکند

زبان بدن چگونه تقویت زبان بدن با مشکل کم حرفی و اثرات آن مقابله میکند
چکیده:

زبان بدن یکی از مهمترین شیوه برقراری ارتباطات در بین مخاطبان میباشد. اگر به درستی تقویت شود باعث یک ارتباط جذاب و هیجان انگیز می شود.

سلام خدمت دوستان سایت نوین شغل. اگر قصد دارید زبان بدن را برای یک ارتیاط مناسب تقویت کنید، حتما این مقاله را مطالعه کنید. خب دوستان ببینید عامل مهمی که در ارتباطات نقش اساسی و مهمی دارد، حالات و زبان بدن میباشد. یکی از مهمترین خصوصیات انسان که نسبت به سایر موجودات برتری نشان میدهد، قدرت تکلم و سخن گفتن هست، که با به کار گیری جملات مثبت احساسات و نیاز درونی را تقویت میکنیم. قطعا با تقویت زبان بدن میتوانیم به خوبی احساسات خود را انتقال دهیم و باعث شور و هیجان در بین مخاطبان شویم. از طرفی خواسته یا ناخواسته اگر در فضایی که ساکت است قرار بگیریم، با تقویت زبان بدن یعنی حرکات بدن به طریق درست و به نحوه احسن، مفهوم سخن خود را با لذت و جذابیت خاص به مخاطبان انتقال میدهیم.

چکار کنیم تا در بین مخاطبان، سخنانمان بهتر مورد استقبال قرار بگیرید

 

۱-برای تقویت زبان بدن پوشش مناسب الزامی است

خب ما در همان ثانیه های اول که با دیگران مواجه میشویم، برداشت اولیه خواهیم داشت! یعنی چه اتفاقی می افتد؟ در واقع تصویر واضحی از طرف مقابل در ذهن نقش میبندد. مسلما ازانجا که ۹۰درصد بدن ما با لباس پوشیدن شکل میگیرد، باید به این نکته توجه داشت که لباس چه پیامی برای مخاطبان ارسال میکند. اون ۱۰درصد باقی مانده شامل سر و صورت میباشد که مهمترین بخش جلب توجه میباشد.

پس حتما سعی کنیم که با پوشیدن لباس مناسب، برداشت اولیه خوبی ایجاد کنیم. اصلا نیاز نیست که لباس گران قیمت بپوشیم. فقط کافی است لباسی مناسب بپوشیم. لباسی که به تنمان خوب بشیند.

حتما مقاله روبرو بخوانید:اهمیت ارتباط دو طرفه | چگونه می توانیم ارتباط دو طرفه خوبی برقرار کنیم؟

۲- طرز ایستادن جایگاه اساسی در برقراری ارتباط مناسب و زبان بدن دارد

خب ببنید بین راست ایستادن و قوز ایستادن تفاوت وجود دارد. راست ایستادن نتیجه حالات درونی فرد است و به قد ارتباطی ندارد. حالات ضعیف بالا تنه منعکس کننده اعتماد به نفس پایین میباشد. قوز کردن کمر و بالا تنه معمولا ناشی از عادت های قدیمی میباشد. مثلا خیلی افرادی قد بلندی دارند ولی قوز میکند، به این دلیلی که در نوجوانی که رشد قد سریع داشته، دوست ندارند که بین دوستان مورد توجه قرار گیرند. برای اینکه قدشان را کوتاه نشان دهند کمی حالت خمیدگی میگیرند. این موضوع تبدیل به عادت شده و در بزرگسالی ادامه دارد. همین امر سبب میشود که در اجرای سخنرانی خود با مشکل مواجه شوند و حتی باعث چهرهای نامتعارف و خجالتی میشوند.

دو مورد طرز ایستادن نادرست

 • عدم تعادل وزنی یکی از نامناسبترین شیوه ایستادن است و خیلی شایع میباشد. ایستادن در حالتی که وزن خود را روی یک پا انداخته باشیم. با این کار به صورت ناخوداگاه باعث مشود کمی به سمت عقب کشیده شویم. در این حالت یک پیغام مخفی را به دیگران ارسال میکنیم که نمیخواهیم در این مسیر باشیم و عملا باعث فاصله گیری میشویم.
 • حرکات پاندولی حالت دیگر از طرز ایستادن به شیوه نامناسب میباشد. در این حالت دائما به سمت راست و چب و عقب و جلو در حال حرکت هستیم. در این حالت سنگینی بدن به تناوب به سر و سینه و پاشنه انتقال میبابد و منجر به جا به جایی  می میشود.

پس چکار کنیم که طرز ایستادن برای تقویت زبان بدن موثر باشد

تا جای که میتوانیم اعتماد به نفس خود را حفظ کنیم و بر مبنای عقل و درایت خود تصمیم گیری کنیم و با شرایط ایده ال در یک محیط مناسب قرار بگیریم. باید پاهای خود را ثابت نگه داریم و صاف بایستیم. مانند دیگر اندامهای بدن، حرکات پاها نیز باید عمدی و برنامه ریزی شده باشد. زمانی ارتباط خوب و موثر برقرار میشود که بدن ما راست، اما نه به حالت خشک، بلکه دارای انعطاف باشد. پس با این شیوه مناسب ایستادن در یک جمع، تا حد زیادی از مشکل کم حرفی حل خواهدشد و ترس و عدم اعتماد به نفس کاسته میشود.

۳-زبان بدن خود را با طرز استفاده درست از دستها، تقویت کنیم.

در درجه اول باید دست های خود را از جلوی دهان فاصله دهیم و از صلیب بودن دستها خودداری کنیم. چون در این حالت، دست حالت تدافعی میگیرد. همچنین نشان بی قراری و نارضایتی و عیب جوی میباشد. اگر دیگران بخواهند ارتباطی برقرار کنند، این حالت اصلا مناسب نیست و با این کار دیگران را از برقراری ارتباط باز میداریم. پس سعی کنیم کف دست و مچ هایمان را به سمت بالا نگه داریم تا ثابت کنیم که چیزهایی برای پنهان کردن نداریم و میخواهیم رضایت دیگران را به دست اوریم.

۴- برای برقراری ارتباط، تمایل به جلو داشته باشیم

وقتی که با کسی ارتباطی برقرار می کنیم باید کمی به جلو خم شویم تا به موضوع مورد نظر علاقه را اثبات کنیم و به هم صحبت خود نشان دهیم که به حرف هایش گوش و ا همیت میدهیم. با این کار احترامات زیادی قایل میشویم و وی را ترغیب و تشویق میکنیم که به صحبت هایش ادامه دهد. بر عکسش هم صادق است. اگر لم دهیم یا ژست متفکرانه به خود بگیریم، پیغام منفی به معنای انتقاد و خستگی را ارسال میکنیم.  پس بر مسایل کلیدی یک ارتباط ایده ال توجه کنیم تا باعث انگیزه و جذابیت شویم و اگر این ارتباطات به شیوه مناسب صورت بگیرد، با نگرش ذهنی مثبت همراه میشود و مشکل کم حرفی حل خواهد شد.

۵-داشتن لبخند، جذابیت به همراه دارد

یکی از بهترین مهارت ها برای جذب افراد لبخند است. ۱/۳ افراد به طور طبیعی چهره بشاش دارند و در ارتباط با دیگران در اولویت هستند. با مردم به راحتی اخت میشوند. دوست داشتنی تر و صمیمی تر هستند. ۱/۳دیگه چهره جدی دارند اما انعطاف پذیر هستند. ۱/۳ دیگه چهره خنثی دارند. ممکن از درون لبخند بزنند ولی در ظاهر اخم الود و گرفته میباشند. لبخند زدن فقط به معنای این نیست که قیافه ای مصنوعی بگیریم و تظاهر کنیم که خوشحال هستیم.

پس وقتی که میخواهیم ارتباط برقرار کنیم، با لبخند زدن امادگی خود را اعلام میکنیم و طرف مقابل لبخند را با نگاهی مثبت دریافت میکند و یک برداشت و احساس خوبی دارد. لبخند زدن باعث جذاییت در برقراری ارتباط میشود. قابلیت ارتباط با مخاطبین چند برابر میشود. لبخند به همراه خود شادی می اورد و این شاد بودن را به مخاطبین انتقال میدهیم و لبخند معمولا رضایت قلبی وعاطفی را پر مایه تر میکند.

برچسب خورده برای:
پیشنهاد میکنیم این مطالب رو هم مطالعه کنید:
bounce rate چیست؟ بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

bounce rate چیست؟ | بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

راه اندازی فروشگاه اینترنتی | چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

بررسی seo سایت باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

بررسی seo سایت | باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

مدیریت شبکه های اجتماعی با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

مدیریت شبکه های اجتماعی | با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی | چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

از این قسمت می توانید برای ارسال نظرات خود استفاده کنید

35 دیدگاه در “روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

 1. سلام. انسان ها به تنهایی نمیتوانند رشد و پیشرفت کنند. به اشتراک گذاشتن چنین مطالب ارزشمندی در جهت موفقیت و پیشرفت دیگران قابل ستایش است. ممنونم از مطلب خوبتون

  1. سلام
   راه های زیادی برای افزایش فروش آنلاین وجود داره. اما به طور کلی برای محصولات جدید بهترین راه فعالیت در شبکه های اجتماعی هست. البته این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنیم که برای موفقیت در فضای انلاین بایستی صبور بود و پرتلاش.

 2. سلام
  دوست عزیز شما با توجه به تجربه ی خودتون
  از ۱۰ کتاب معرفی شده ی بالا
  برای کسی که یه تجربه ی ۲۰% در فروش دارد
  کدام کتاب را معرفی میکنید که ابتدا خوانده شود

  محصولی که ما برای فروش داریم در مغازه یا مکان خاصی به فروش نمیرسد (فروش محصول بازاریابی شبکه ای)

  ممنون

  1. سلام و عرض ادب
   به طور کلی فروش، نوعی هنر محسوب میشه. یعنی قرار نیست که دنبال فرمول خاصی باشیم برای افزایش فروش. کافیه صرفا یا نیاز مشتری رو شناسایی کنید یا در او احساس نیاز رو روشن کنید. این موضوع هم برمیگرده به روانشناسی فروش. بنظرم دنبال صرفا یک یا دو کتاب خاص نباشید. کتابهایی که شامل تجربیات فروشندگان موفق هستند، عالیه.
   موفق و سربلند باشید.

 3. ممنون از مقاله بسیار خوبتوت بزرگوار دقیقا به نکات مهمی اشاره کردین و فکر می کنم برای درک بهتر این مسئله بهترین راه این هست که ما خودمون رو بجای کاربری که به دنبال اون مطلب هست قرار بدیم و عواملی که سبب جذابیت ما میشه رو ب کار ببریم

 4. سلام برزن دیده شده که برای شروع کار خیلی با رفتار متعادل و قیمت پایین مشتری ها رو جذب می کنن اما بعد با بالا بردن قیمت سعی می کنن چون مشتریشون زیاده بیشتر سود کسب کنن من خودم بالشخه به این مورد برخورد کنتم هیچوقت ازون فروشگاه خرید نمی کنم چون ذهنیتم در رابطه با فروشنده اون بخش طبعا تخریب میشه

 5. سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون ۱ ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*