دریافت رایگان 5 قسمت نخست قورباغه را راحت قورت بده
شما می توانید 5 قسمت نخست دوره آموزشی " قورباغه را راحت قورت بده" را به رایگان دریافت نمایید.
رایگان – دریافت

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟
چکیده:

روش های شرطی کردن | شرطی کردن ذهن برای تغییر دادن وضعیت استفاده میشود. شرطی کردن راه های متفاوتی را دارد. ما در اینجا به بیان چند مورد خواهیم پرداخت

در اینجا به روش های شرطی کردن خواهیم پرداخت

سلام و درود خدمت شما یاران همیشگی سایت نوین شغل. امیدوارم سالم باشید.. این مقاله ادامه مقاله ی قبل میباشد که برای راحتی کار ، لینک آن را برایتان قرار داده ام. دوستان عزیز قانون اساسی شرطی کردن این است که هر الگویی که به طور مستمر تقویت شود، پاسخی خود به خود و شرطی خواهد داشت. یعنی هر چیزی را که نتوانیم شرطی کنیم و تقویت نماییم نهایتا از بین خواهد رفت. روش های شرطی کردن را باید از ذهن خودتان آغاز کنید. یعنی برای خودتان پاداش عاطفی یا جسمی یا ذهنی در نظر بگیرید تا عادات جدیدی را ایجاد نمایید.

مقاله رو به رو را که بخش اول این مقاله است بخوانید: طرح شرطی کردن | از شرطی کردن ذهن برای تغییرات استفاده کنیم

آیا میتوان به یک جوجه رقصیدن یاد داد؟

باید به شما بگویم که بله.. راز تعلیم گر این است که به دقت به جوجه نگاه کند و هر وقت که جوجه در جهتی که مد نظر تعلیم گر است حرکت کرد، بلافاصله با دادن کمی غذا به او انجام  ِ رفتار را تقویت کند.جوجه نمیداند به چه دلیل به او غذا داده شده اما هر موقع که در جهت مد نظر حرکت کند، جایزه ای دریافت میکند و این جایزه او را به حرکت کردن تشویق خواهد کرد. در نتیجه جوجه یاد میگیرد که در جهت دلخواه بچرخد و سلسله ای از این چرخش ها نشانگر رقص او میشود.

پس یکی از روشهای شرطی کردن، پاداش های مناسبی است که در قبال انجام تغییر و انجام کار مد نظر به خودتان میدهید.

یکی از روش های شرطی کردن که بسیار مهم است این است که هنگامی که شما برای اولین بار الگوی جدیدی را شرطی کرده اید آن را استمرار دهید و تقویت نمایید. مثلا وقتی مشغول غذا خوردن هستید، سعی کنید قبل از اینکه سیرِ سیر شوید، دست از غذا خوردن بکشید.. این کار را ادامه دهید تا این الگو تقویت شود و شما عادت کنید به انجام آن.. همچنین میتوانید برای خود پاداشی هم در نظر بگیرید. مثلا با خود بگویید هر بار این کار را انجام دادم فردایش میروم و یک بستنی میخورم.. اینکار باعث تشویق شما برای رسیدن به هدفتان میشود.

یکی از روش های شرطی کردن که جالب است این میباشد که تعلیم گر ِ حیوانات میداند اگر یکبار به دلفین غذا بدهد او میپرد.. حال اگر این کار را هر یک ساعت یکبار انجام دهد، خیلی زود دلفین دیگر بدونِ غذا دادن به او نمیپرد. بدتر از همه اینجاست که ممکن است سیر شود و دیگر نپرد. انسان ها هم از این قاعده مستثنی نیستند. یعنی اگر هر ساعت و مدام رفتار کسی را تقویت کنید، خیلی زود خسته میشود.. پس باید برای نتیجه گرفتن، بعد از یک ماه پاداشِ مستمر به خاطر رفتاری جدید، به تدریج آن پاداش را کم کنید. اما خودتان را برای آن تغییر مدام تشویق نمایید. تشویقی بدون پاداش. یعنی یک تشویق عاطفی و روحی.

در فاصله های تنظیمی به خود پاداش دهید( تقویت برنامه تنظیمی )

یکی از روش های شرطی کردن که میتواند به کار برده شود این است که به خاطر انجام کار های خاص در فاصله های تنظیمی به خود پاداش دهید.این کار تقویت برنامه تنظیمی نام دارد. به عنوان نمونه به دلفین هایی که آموزش داده اند تا ده مرتبه پشت سر هم پشتک بزنند ، در پرش دهم جایزه داده میشود. این حرکت بسیار میتواند موثر باشد.. پس انسان هم باید تلاش کند مثلا بعد از خواندن ۵ کتاب برای خود پاداشی در نظر بگیرد.. و یک جور خودش را شرطی کند تا ۵ کتاب را حتما به اتمام برساند.

استفاده از روش بانکداری

روش دیگر میتواند استفاده از روش بانکداری باشد. یعنی اینکه گاهی مشاهده میکنید که حتی یک دلفین به خوبی کارش را انجام نمیدهد، اما تعلیم گر به او یک ماهی میدهد .. این کار باعث میشود هیجانات دلفین زیاد شود و او را تحریک میکند تا دوباره شروع به پریدن کند. پس اگر شما هم در برخی جاهای مد نظرتان شکست خوردید میتوانید جایزه ای را گاها کوچک برای خودتان یا شخصی که شکست خورده در نظر بگیرید تا تلاش خارق العاده ای را شاهد شوید..

مثالی ساده:

دقیقا در دوران مدرسه یادم هست که برخی دانش آموزان به خاطر اینکه با اینکه نمره پایینی در امتحان دریافت کرده بودند. اما با این حال در صف صبحگاه ار آنها تقدیر میشد. این به خاطر این بود که آن جایزه آنها را ترغیب به تلاش بیشتر نماید.

امیدوارم لذت برده باشید. با ما در ارتباط باشید. یا علی

پیشنهاد میکنیم این مطالب رو هم مطالعه کنید:
bounce rate چیست؟ بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

bounce rate چیست؟ | بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

راه اندازی فروشگاه اینترنتی | چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

بررسی seo سایت باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

بررسی seo سایت | باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

مدیریت شبکه های اجتماعی با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

مدیریت شبکه های اجتماعی | با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی | چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

از این قسمت می توانید برای ارسال نظرات خود استفاده کنید

35 دیدگاه در “روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

 1. سلام. انسان ها به تنهایی نمیتوانند رشد و پیشرفت کنند. به اشتراک گذاشتن چنین مطالب ارزشمندی در جهت موفقیت و پیشرفت دیگران قابل ستایش است. ممنونم از مطلب خوبتون

  1. سلام
   راه های زیادی برای افزایش فروش آنلاین وجود داره. اما به طور کلی برای محصولات جدید بهترین راه فعالیت در شبکه های اجتماعی هست. البته این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنیم که برای موفقیت در فضای انلاین بایستی صبور بود و پرتلاش.

 2. سلام
  دوست عزیز شما با توجه به تجربه ی خودتون
  از ۱۰ کتاب معرفی شده ی بالا
  برای کسی که یه تجربه ی ۲۰% در فروش دارد
  کدام کتاب را معرفی میکنید که ابتدا خوانده شود

  محصولی که ما برای فروش داریم در مغازه یا مکان خاصی به فروش نمیرسد (فروش محصول بازاریابی شبکه ای)

  ممنون

  1. سلام و عرض ادب
   به طور کلی فروش، نوعی هنر محسوب میشه. یعنی قرار نیست که دنبال فرمول خاصی باشیم برای افزایش فروش. کافیه صرفا یا نیاز مشتری رو شناسایی کنید یا در او احساس نیاز رو روشن کنید. این موضوع هم برمیگرده به روانشناسی فروش. بنظرم دنبال صرفا یک یا دو کتاب خاص نباشید. کتابهایی که شامل تجربیات فروشندگان موفق هستند، عالیه.
   موفق و سربلند باشید.

 3. ممنون از مقاله بسیار خوبتوت بزرگوار دقیقا به نکات مهمی اشاره کردین و فکر می کنم برای درک بهتر این مسئله بهترین راه این هست که ما خودمون رو بجای کاربری که به دنبال اون مطلب هست قرار بدیم و عواملی که سبب جذابیت ما میشه رو ب کار ببریم

 4. سلام برزن دیده شده که برای شروع کار خیلی با رفتار متعادل و قیمت پایین مشتری ها رو جذب می کنن اما بعد با بالا بردن قیمت سعی می کنن چون مشتریشون زیاده بیشتر سود کسب کنن من خودم بالشخه به این مورد برخورد کنتم هیچوقت ازون فروشگاه خرید نمی کنم چون ذهنیتم در رابطه با فروشنده اون بخش طبعا تخریب میشه

 5. سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون ۱ ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*