دریافت رایگان 5 قسمت نخست قورباغه را راحت قورت بده
شما می توانید 5 قسمت نخست دوره آموزشی " قورباغه را راحت قورت بده" را به رایگان دریافت نمایید.
رایگان – دریافت

راه های موفقیت | ۶ استراتژی مهم برای موفقیت چیست؟

راه های موفقیت 6 استراتژی قابل تامل برای رسیدن به موفقیت چیست؟
چکیده:

راه های موفقیت | همانطور که میدانید رسیدن به موفقیت راه های زیادی را دارد که باید بررسی شوند.. در اینجا به ۶ مورد آن رسیدگی خواهیم کرد

۶ روش سیاست گذاری برای رسیدن به مقصد نهایی و راه های موفقیت

ببینید دوستان آیا شده در مسیر رسیدن به هدفتون یهو احساس کنید که ای وای من نمیتوانم برسم؟ یا خسته شده باشید؟ و از دویدن به سمت هدف نفستان بریده باشد؟ شده تابحال راه های موفقیت رو گم کرده باشید؟ باور کنید این اتفاق ها برای تمامی انسان های موفق افتاده.. و به تبع برای من و شما هم همینطور.. اما مهم نحوه برخورد با این موانع است.. همین تفاوت برخورد با موانع است که تفاوت انسانهای موفق از ناموفق میتونه باشه..

یک مثال:

فرض کنید برای رفتن به دانشگاه که در فلان خیابان است برنامه ریختید.. مثلا دانشگاه در خیابان فردوسی است و شما قصد دارید از خیابان امام خمینی به دانشگاه بروید. در طول راه میبینید بر اثر ترکیدن لوله در خیابان امام خمینی تمامی مسیر ها بسته است.. خب اگر شما در ذهنتان مسیر دیگری را برای رسیدن به دانشگاه مرور نکرده باشید، مسلما دچار تنش و اعصاب خوردی خواهید شد.. اما اگر مسیری دیگر را در ذهنتان آماده داشته باشید به سرعت تغییر مسیر میدهید و خودتان را به دانشگاه میرسانید.. لب مطلب را عرض کنم.. اینکه برای رسیدن به هدف نباید فقط یک گزینه مد نظرتون باشه.. چون ممکنه به هر دلیل در اون مسیر شکست حاصل بشه. پس باید گزینه ها و راه های زیادی رو برای رسیدن به هدف توی ذهنتون داشته باشید.

۱_راه های رسیدن به هدف را افزایش دهیم 

دوستان عزیز این موضوع دقیقا حرفهایی هست که در مقدمه به شما گفتم..اگر برای رسیدن به هدفمون فقط و فقط یک راه را انتخاب کنیم، کار برای ما دشوار میشه و راه های موفقیت برای ما صعب العبور میشه. حادثه خبر نمیکند. گاه باید منتظر اتفاقات از پیش تعیین نشده باشیم. این ها موانعی است که یهو و ضرب العجل، در مسیر ما اتفاق می افتد. همین موانع ممکن است ما را از نظر روحی و جسمی اذیت کند و انگیزه ما را کم کند. ولی اگر راه های زیادی را آزمون و خطا کرده باشیم و تست کرده باشیم، دیگر ترسی از اینکه سر راهمان مشکلی خدایی نکرده پیش بیاد نداریم و به سرعت مسیرمون برای رسیدن به هدف رو تغییر میدیم…

۲_ برای رسیدن به راه های موفقیت در انتخاب تصمیم های بهتر تلاش کنیم

همه ما در زندگی تا به حال تصمیم هایی را بر حسب نوع زندگی گرفته ایم. بعضی از این تصمیم ها سرنوشت ساز بوده اند. بعضی ها هم مسلما از ارزش و اعتبار کمتری در زندگی و آینده ما برخوردار بوده اند. مهم اینجاست که ما بتوانیم قدرت تصمیم گیری داشته باشیم. مثلا یکروز ما در خانه تصمیم به پختن ماکارونی میکنیم. این تصمیم، تصمیم سرنوشت سازی نمیتونه باشه. اما همین که ما برای اینکار از جا برخواستیم و نیت پخت این غذای لذیذ را در سر داریم، خودش به ما انگیزه میده. لذت بخش میشه اون روز ما.

همه تصمیمات به این سادگی نیستن!

اما بعضی تصمیم ها مثل انتخاب دانشگاه برای ادامه تحصیل و یا انتخاب همسر برای یک عمر زندگی، تصمیمات سرنوشت ساز و به شدت مهمی هستن. که باید با قدرت عقل تصمیم گیری شود.. برای گرفتن تصمیم درست باید ذهن باز داشته باشیم. هرگز کسی که از نظر روحی و عاطفی در شرایط نامناسبی هست، نمیتواند تصمیم مناسبی بگیرد. پس باید برای رسیدن به اهداف ابتدا ذهنمان را آرام کنیم و تصمیماتی جدی را بگیریم حتی کوچک.. و گام به گام به سمتش حرکت کنیم. مطمئن باشید پیروووووووز میشوید.

۳_برای بهره بردن از زمان بهترین تصمیم را بگیریم

یادمان باشد باید زمان را مانند موم در دستانمان کنترل کنیم. یکی از راه های موفقیت کنترل زمان هست. هر چقدر بر روی این مقوله مسلط باشیم، باور کنید انگیزه و روحیه بالاتری خواهیم داشت. استفاده درست از زمان که در تمامی مقالات نوین شغل به آن اشاره شد، مسلما از مهمترین عوامل موفقیت خواهد بود. زمان فاکتور به شدت موثری برای موفقیت و رسیدن به هدف میباشد. شاید به عینه دیده باشید، وقتی درب مترو باز میشود، خیلی از مردم به دلیل کمبود وقت و یا رسیدن به موقع سر کار با عجله به این طرف و آن طرف میدوند .. تشویش دارند.

به چهره آنان نگاه کنید؟

آرامش را نمیبینید. مگه نه؟ دقیقا. کسی که کنترل زمان از دستانش خارج باشد، هیییچ آرامشی نخواهد داشت. پس برای رسیدن به آرامش و ایجاد انگیزه برای رسیدن به هدف، باید زمان را کنترل کنیم و حواسمان بیشتر به زمان باشد. نگذاریم هدر برود. دوستان گلم وقت از طلا هم با ارزش تر است. طلا را با پول میشود خرید، اما اما اما وقت را با هیچ چیزززززززز نمیتوان خرید. پس تمام سعیمان را بگذاریم، برای استفاده درست و منطقی و بهینه از زمان!

توصیه میشود مقاله رو به رو را بخوانیدجلوگیری از هدر رفتن وقت | چگونه با برنامه ریزی ذهنی زمان را کنترل کنیم؟

۴_مدام در حال تلاش و تکاپو باشید

بسیار از آدمها به خاطر ترس و کمرویی برای همیشه در یک جایگاه باقی میمانند، که به راستی برای آنها نتیجه مثبت ندارد و مثمر ثمر نمیباشد. راه های موفقیت را نباید بن بست کنیم. سکون و در جا زدن هیچگاه کسی را به جایی نرسانده. حتی آب.. آبی که یکجا راکد باشد، بعد از مدتها هم از نظر رنگ هم نظر بو و طعم دچار تغییر میشود و شفافیت و زلالی را از دست میدهد.. سعی کنید در زندگی مانند آب روان باشید. نه آب راکد..

سعی کنید در حال تلاش و حرکت باشید.

حتی اگر تیغه ها و سنگ ها و صخره ها را پیش رو داشتید، باز هم با قدرت و ممارست بجنگید و از پیش رو برش دارید.. این حس بی نظیر است. مدام در حال تلاش برای دستیابی به هدفتان باشید..انسان باید اینگونه باشد…   همانطور که در شعر رو به رو میبینید…

ما رود مدامیم بگویید به تیغ         ما شیشه ی عطریم بکوبید به سنگ

۵_آنچه را که میخواهید در خواست کنید

آیا شده که چیزی را بخواهید ولی برای به دست آوردنش تلاشی نکرده باشید؟ مثلا یک خودروی مازاراتی… آرزوی محالی است؟ نه.. باور کنید نه.. اما باید تلاش کنید.. بخواهید. بجنگید. طلب کنید. خود را به آب و آتش بزنید… باید آن را از خودمان درخواست کنیم. باید رسیدن به مازاراتی را از خودمان بخواهیم..یادتان باشد پیش از اینکه از کسی چیزی درخواست کنید پاسخ همیشه منفی است… اما اگر درخواست کردید و بازهم پاسخ منفی بود، همه ی چیزی که از دست داده اید تنها چند لحظه از وقتتان بوده، ولی اگر پاسخ مثبت باشد ممکن است تمام آینده شما را تغییر دهد..

از قدیم گفته اند از تو حرکت از خدا برکت…

و همچنین این جمله معروف که میگوید “شما چیزی ندارید، زیرا چیزی درخواست نکردید”. پس همیشه باید برای داشتن و برای خواستن، بخواهیم و طلب کنیم وگرنه با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نخواهد شد..اینگونه راه های موفقیت را باید با قدمهایمان طی کنیم.

۶_با خودمان مشورت کنیم

فرض کنید شما خودتون مشاور هستید که باید درباره بهترین روش دستیابی به مقصد به خودتون مشاوره بدین.. عجیبه نه؟….به عنوان مشاور، خودتون رو وادار کنید در برابر توصیه هایی که به خودتون میدین آرام و خونسرد و واقع بین باشید..برای احساساتی شدن و شور و هیجان مسلما زمانهایی وجود دارد، که این مسایل عاطفی برای بعد از انتخاب بهترین راه هستش.. الان باید عقلانی تصمیم گرفته بشه و گام برداشته بشه.. یادتان باشه عاشق راه حلهایی که به ذهنتون میرسه نشید.. به خصوص اولین راه حل ها..

 

امیدوارم ازین مقاله لذت برده باشین. خسته نباشید عزیزانم.. خدا یار و نگهدارتون.. یا علی

پیشنهاد میکنیم این مطالب رو هم مطالعه کنید:
bounce rate چیست؟ بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

bounce rate چیست؟ | بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

راه اندازی فروشگاه اینترنتی | چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

بررسی seo سایت باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

بررسی seo سایت | باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

مدیریت شبکه های اجتماعی با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

مدیریت شبکه های اجتماعی | با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی | چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

از این قسمت می توانید برای ارسال نظرات خود استفاده کنید

35 دیدگاه در “روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

 1. سلام. انسان ها به تنهایی نمیتوانند رشد و پیشرفت کنند. به اشتراک گذاشتن چنین مطالب ارزشمندی در جهت موفقیت و پیشرفت دیگران قابل ستایش است. ممنونم از مطلب خوبتون

  1. سلام
   راه های زیادی برای افزایش فروش آنلاین وجود داره. اما به طور کلی برای محصولات جدید بهترین راه فعالیت در شبکه های اجتماعی هست. البته این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنیم که برای موفقیت در فضای انلاین بایستی صبور بود و پرتلاش.

 2. سلام
  دوست عزیز شما با توجه به تجربه ی خودتون
  از ۱۰ کتاب معرفی شده ی بالا
  برای کسی که یه تجربه ی ۲۰% در فروش دارد
  کدام کتاب را معرفی میکنید که ابتدا خوانده شود

  محصولی که ما برای فروش داریم در مغازه یا مکان خاصی به فروش نمیرسد (فروش محصول بازاریابی شبکه ای)

  ممنون

  1. سلام و عرض ادب
   به طور کلی فروش، نوعی هنر محسوب میشه. یعنی قرار نیست که دنبال فرمول خاصی باشیم برای افزایش فروش. کافیه صرفا یا نیاز مشتری رو شناسایی کنید یا در او احساس نیاز رو روشن کنید. این موضوع هم برمیگرده به روانشناسی فروش. بنظرم دنبال صرفا یک یا دو کتاب خاص نباشید. کتابهایی که شامل تجربیات فروشندگان موفق هستند، عالیه.
   موفق و سربلند باشید.

 3. ممنون از مقاله بسیار خوبتوت بزرگوار دقیقا به نکات مهمی اشاره کردین و فکر می کنم برای درک بهتر این مسئله بهترین راه این هست که ما خودمون رو بجای کاربری که به دنبال اون مطلب هست قرار بدیم و عواملی که سبب جذابیت ما میشه رو ب کار ببریم

 4. سلام برزن دیده شده که برای شروع کار خیلی با رفتار متعادل و قیمت پایین مشتری ها رو جذب می کنن اما بعد با بالا بردن قیمت سعی می کنن چون مشتریشون زیاده بیشتر سود کسب کنن من خودم بالشخه به این مورد برخورد کنتم هیچوقت ازون فروشگاه خرید نمی کنم چون ذهنیتم در رابطه با فروشنده اون بخش طبعا تخریب میشه

 5. سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون ۱ ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*