دریافت رایگان 5 قسمت نخست قورباغه را راحت قورت بده
شما می توانید 5 قسمت نخست دوره آموزشی " قورباغه را راحت قورت بده" را به رایگان دریافت نمایید.
رایگان – دریافت

خوش بینی | چگونه میتوانیم با خوش بین بودن به مشکلات آن ها را حل نماییم؟

خوش بینی چگونه میتوانیم با خوش بین بودن به مشکلات آن ها را حل نماییم؟
چکیده:

خوش بینی نوعی انتظار کشیدن مثبت است و به ما امیدواری میدهد.فردی که خوشبین و مثبت اندیش است مشکلات و سختی ها را از زاویه دید امید میبیند

چگونه خوش بینی را در زندگیمان دخیل کنیم؟

با سلام و درود خدمت شما. امیدوارم سرحالو سالم باشید. دوستان عزیزم حس میکنید فرد خوش بینی هستید یا بد بین؟ نیمه ی خالی لیوان را میبینید یا نیمه ی پر آن را؟؟ ببینید، خوش بینی یعنی بر این باور باشیم که اتفاقی مثبت رخ خواهد داد. خوش بینی یعنی من باور دارم با اینکه مشکلات زیادی بر سر راهم هست، اوضاع سر و سامان میگیرد و همه چیز پایان خوشی خواهد داشت.

خوش بینی، فرد را به هنگام رو به رو شدن با سختی ها و مشکلات زندگی از غرق شدن در دریای یاس و ناامیدی نجات خواهد داد.

چرا خوش بینی ارزشمند است؟

خوش بینی نوعی انتظار کشیدن مثبت است و به ما امیدواری میدهد. فردی که خوش بین و مثبت اندیش است مشکلات و سختی ها را از زاویه دید امید میبیند و مزیت های آن را کشف میکند. فرد خوش بین راه حل های خلاقانه را پیدا میکند که این راه حل ها هرگز به ذهن فرد بدبین خطور نخواهد کرد.

همیشه افراد بدبین قالب ذهنی ِ منفی دارند. همیشه به شما انرژی منفی میدهند و از یاس و نا امیدی حرف میزنند. بدبین ها اعتماد به نفس شما را کاهش میدهند و به خلاقیت های شما آسیب میرسانند. شما را مجاب میکنند ذهنتان را روی موانع و مشکلات متمرکز کنید و در نهایت شادی های زندگی را با همین بد بینی ها از بین میبرند و فقط مشکلات را پیش رویشان میبینند. اما دقیقا نقطه ی مقابل بدبین ها، افراد خوش بین هستند. این افراد میدانند مشکلات و سختی ها و موانع در همه ی زندگی ها وجود دارد و این مشکلات را یک عقب نشینی موقتی میدانند. آنها بر این باورند که مشکلات ماندنی و همیشگی نیستند.

افراد خوش بین

همیشه انرژی مثبت دارند و شما را به زندگی امیدوار میکنند و همیشه از اتفاقات خوب حرف میزنند و چشم بر روی منفی بافی ها میبندند و اعتماد به نفس شما را زیاد میکنند. خوش بینی افراد باعث میشوند آنها با تلاش و کوشش و انگیزه و مثبت اندیشی در برابر مشکلات بایستند و با اعتماد به نفسی که دارند شرایط و وضعیت بد را تغییر دهند. اما بدبین ها در همان ابتدای کار تسلیم میشوند..

خوش بینی درست و منطقی میتواند موجب رشد و تعالی فرد بشود. همیشه افراد خوش بین به نکات مثبت زندگی فکر میکنند و اغلب افرادی شاد هستند.. غصه را به خودشان راه نمیدهند. اما افراد بدبین ممکن است با دیدگاهی منفی به زندگی حتی به افسردگی هم دچار شوند.

دوستان عزیزم !

علت های زیادی همچون: آسیب های کودکی، از دست دادن ها، ناکامی ها، والدین سخت گیر. انتقادات و … بر بدبینی افراد موثر است. یادتان باشد این شرایط ممکن است برای افراد خوش بین هم پیش بیاید اما اما آنها سعی دارند با تغییر در دیدگاه و طرز برخورد با مشکلات از پس این مسایل و سختی ها بر بیایند. پس تفاوت بین افراد خوش بین و بدبین در تجربه هایشان نیست.

این تفاوت به چگونگی مشاهده و پاسخ دادن به سختی و مشکلات مربوط میشود.

توصیه میشود مقاله رو به رو را بخوانید: احساس خوب و مثبت | چگونه احساس خوب و مثبت در خودمان ایجاد کنیم؟

مثال===>

یک فرد خوش بین وقتی یک دوره سخت را سپری میکند آن را به خوبی میپذیرد و آن را جزئی از زندگی اش میداند. ولی یک فرد بدبین معتقد است زندگی همیشه دردناک و سخت است و سختی ها و موانع پایدار خواهند بود..

فرض کنید دو دوست در حال حرف زدن با هم هستند که بر سر موضوعی به اختلاف سلیقه بر میخورند و حرفشان میشود.

پرده ی اول: هه!برات متاسفم … سطح تفکر تو همیشه از من پایین تر بوده.. هیچوقت هم به روت نیاوردم توی این ۵ سال دوستیمون که چقدر اشتباه داشتی و من به روی تو نیاوردم. همیشه کوتاه اومدم . همیشه از سر تقصیراتت گذشتم. برا خودم هم متاسفم که توی ۵ سال دوستی با تو همیشه عذاب کشیدم.

پرده دوم: ای بابا. حالا عیب نداره داداش. میفهممت. درست میگی. حرف تو هم درسته. اما باید هر دومون به نظر هم احترام بذاریم. نباید بذاریم رفاقت ۵ سالمون خدایی نکرده خراب بشه. من و تو مدتهاست با هم دوستیم. بعضی جاها حرف تو درست بوده بعضی جاها هم حرف من. مهم این هست که بپذیریم تفاوتمونو..

در پرده ی اول فرد با بدبینی به پرخاش پرداخت و سعی در اتمام دوستی داشت.

اما در پرده ی دوم سعی بر این بود با خوش بینی قضیه ختم به خیر شود و این دو دوست تا ابد با هم دوست بمانند. پس سعی کنید خوشبین باشید به مسایل زندگیتان.

امیدوارم لذت برده باشید. خدا یار و نگهدارتان

 

پیشنهاد میکنیم این مطالب رو هم مطالعه کنید:
bounce rate چیست؟ بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

bounce rate چیست؟ | بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

راه اندازی فروشگاه اینترنتی | چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

بررسی seo سایت باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

بررسی seo سایت | باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

مدیریت شبکه های اجتماعی با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

مدیریت شبکه های اجتماعی | با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی | چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

از این قسمت می توانید برای ارسال نظرات خود استفاده کنید

35 دیدگاه در “روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

 1. سلام. انسان ها به تنهایی نمیتوانند رشد و پیشرفت کنند. به اشتراک گذاشتن چنین مطالب ارزشمندی در جهت موفقیت و پیشرفت دیگران قابل ستایش است. ممنونم از مطلب خوبتون

  1. سلام
   راه های زیادی برای افزایش فروش آنلاین وجود داره. اما به طور کلی برای محصولات جدید بهترین راه فعالیت در شبکه های اجتماعی هست. البته این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنیم که برای موفقیت در فضای انلاین بایستی صبور بود و پرتلاش.

 2. سلام
  دوست عزیز شما با توجه به تجربه ی خودتون
  از ۱۰ کتاب معرفی شده ی بالا
  برای کسی که یه تجربه ی ۲۰% در فروش دارد
  کدام کتاب را معرفی میکنید که ابتدا خوانده شود

  محصولی که ما برای فروش داریم در مغازه یا مکان خاصی به فروش نمیرسد (فروش محصول بازاریابی شبکه ای)

  ممنون

  1. سلام و عرض ادب
   به طور کلی فروش، نوعی هنر محسوب میشه. یعنی قرار نیست که دنبال فرمول خاصی باشیم برای افزایش فروش. کافیه صرفا یا نیاز مشتری رو شناسایی کنید یا در او احساس نیاز رو روشن کنید. این موضوع هم برمیگرده به روانشناسی فروش. بنظرم دنبال صرفا یک یا دو کتاب خاص نباشید. کتابهایی که شامل تجربیات فروشندگان موفق هستند، عالیه.
   موفق و سربلند باشید.

 3. ممنون از مقاله بسیار خوبتوت بزرگوار دقیقا به نکات مهمی اشاره کردین و فکر می کنم برای درک بهتر این مسئله بهترین راه این هست که ما خودمون رو بجای کاربری که به دنبال اون مطلب هست قرار بدیم و عواملی که سبب جذابیت ما میشه رو ب کار ببریم

 4. سلام برزن دیده شده که برای شروع کار خیلی با رفتار متعادل و قیمت پایین مشتری ها رو جذب می کنن اما بعد با بالا بردن قیمت سعی می کنن چون مشتریشون زیاده بیشتر سود کسب کنن من خودم بالشخه به این مورد برخورد کنتم هیچوقت ازون فروشگاه خرید نمی کنم چون ذهنیتم در رابطه با فروشنده اون بخش طبعا تخریب میشه

 5. سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون ۱ ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*