دریافت رایگان 5 قسمت نخست قورباغه را راحت قورت بده
شما می توانید 5 قسمت نخست دوره آموزشی " قورباغه را راحت قورت بده" را به رایگان دریافت نمایید.
رایگان – دریافت

خودسازی چیست؟ | چطور می توان یک انسان خودساخته شد؟

خودسازی چیست؟ | چطور می توان یک انسان خودساخته شد؟
چکیده:

خودسازی چیست و چه فایده ای دارد؟ یک انسان خودساخته، چگونه زندگی می کند؟ برای تبدیل شدن به یک انسان خودساخته، چه کارهایی بایستی انجام دهیم؟

خودسازی چیست؟ چرا بایستی تبدیل به یک انسان خودساخته شویم؟

خودسازی چیست؟ خودسازی در واقع به این مفهوم است که ما به عنوان یک انسان، به قدری خودمان را قدرتمند کنیم، تا به تمام اهداف و خواسته های خود برسیم. یک انسان خودساخته، کسی است که تابحال به اکثر اهداف ذهنی خود رسیده است. در واقع با تکیه بر تلاش و همت خود، به این اهداف رسیده است. پس در تعریف خودساختگی، بایستی واژه “تلاش” را هم اضافه کنیم.

گاهی اوقات، به قدری شرایط زندگی سخت میشه که انسان ترجیح میده، قید اهداف خودش رو بزنه. اگر جزو چنین انسانهایی هستید، با تاسف باید گفت که خودساخته نیستید. یک انسان خودساخته به خودش و به اهدافش ایمان دارد. پیشنهاد میدهیم مقاله “۳ راه افزایش ایمان به موفقیت خود | چگونه به موفقیت خود ایمان داشته باشیم؟ قسمت ۲” را مطالعه کنید.

پس نتیجه میگیریم که برای رسیدن به اهدافمون، بایستی تبدیل به یک انسان خودساخته شویم. بطور کلی شخصی که به مدارج عالی دانشگاهی می رسد، کسب و کار موفقی را دایر میکند و …، قطعا به طور جدی و دائمی از یک برنامه خودسازی و رشد پیروی کرده است. دقت کنید! از یک برنامه خودسازی، به طور جدی و دائمی پیروی کرده است. یعنی هم برنامه خود را جدی گرفته است و هم دائما آن را اجرا میکند. پس اگر داشتن یک برنامه، امری بسیار مهم باشد، قطعا جدی بودن و استمرار داشتن نیز مهم است.

برنامه خودسازی چیست؟

یک برنامه آموزشی خودسازی، باید سه ویژگی داشته باشد. اول اینکه باید هدف را به خوبی مشخص کند. دوم، روش مناسب را ارائه دهد و سوم اینکه نتیجه دهد. خب این موضوع رو کمی بیشتر بررسی کنیم.

۱- برنامه خودسازی باید هدف را به خوبی مشخص کند:

مهمترین سوالی که در بخش اول یک برنامه خودسازی باید پاسخ دهیم این است: ” چه باید کرد؟”. برنامه های خودسازی را بایستی بر اساس نگرش ها و تکنیکهای افزاد موفق تنظیم کنیم. مثلا اینکه، آنها چگونه امور خود را پیش می برند؟ چگونه موانع را پشت سر میگذارند؟ چگونه احترام کسب می کنند؟ امتیاز آنها بر دیگران در چیست؟ چگونه فکر میکنند؟

پس برای داشتن یک برنامه خودسازی مناسب، بایستی سبک زندگی افراد موفق را بررسی کنیم.

۲- برنامه خودسازی باید روش مناسب را ارائه دهد:

برنامه خودسازی ما، بایستی راهکار ارائه دهد. بایستی یک سری دستورالعملهای قابل اجرا داشته باشیم. در واقع در این بخش از برنامه ریزی خودسازی، در پی پاسخ دادن به این سوال هستیم: ” چگونه باید آن را انجام داد؟”. یعنی وقتی در مرحله اول، هدف را به خوبی تعیین کردیم، حالا در مرحله دوم، دنبال راه رسیدن به هدف هستیم. با مطالعه زندگی افراد موفق، می توانیم الگوهای مناسبی پیدا کنیم. میتوانیم راه هایی برای رسیدن به اهداف پیدا کنیم. راه هایی که هم قابل اجرا هستند و هم اینکه به احتمال زیاد به هدف می رسند.

۳- برنامه خودسازی باید نتیجه بخش باشد:

در صورتی که برنامه خودسازی ما، یک الگوبرداری مناسب از افراد موفق باشد، قطعا نتیجه بخش خواهد بود. اما همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم، برنامه باید بصورت جدی و مستمر دنبال شود. رمز موفقیت در مرحله سوم، جدی بودن و استمرار داشتن است. البته با پیشفرض اینکه، دو مرحله قبلی، درست و اصولی انجام شده باشند.

پس اگر از امروز تصمیم گرفته اید که برنامه ای برای خودسازی خودتان ترتیب دهید، حتما این سه ویژگی را در نظر بگیرید. قطعا برای نوشتن یک برنامه خوب، نیاز به مطالعه زندگی افراد موفق خواهیم داشت. در هر حوزه ای که هستید، افراد موفق را شناسایی کنید و آنها را بررسی کنید و بعد اقدام به نوشتن یک برنامه خودسازی جامع کنید.

 

برچسب خورده برای:
پیشنهاد میکنیم این مطالب رو هم مطالعه کنید:
bounce rate چیست؟ بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

bounce rate چیست؟ | بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

راه اندازی فروشگاه اینترنتی | چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

بررسی seo سایت باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

بررسی seo سایت | باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

مدیریت شبکه های اجتماعی با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

مدیریت شبکه های اجتماعی | با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی | چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

از این قسمت می توانید برای ارسال نظرات خود استفاده کنید

35 دیدگاه در “روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

 1. سلام. انسان ها به تنهایی نمیتوانند رشد و پیشرفت کنند. به اشتراک گذاشتن چنین مطالب ارزشمندی در جهت موفقیت و پیشرفت دیگران قابل ستایش است. ممنونم از مطلب خوبتون

  1. سلام
   راه های زیادی برای افزایش فروش آنلاین وجود داره. اما به طور کلی برای محصولات جدید بهترین راه فعالیت در شبکه های اجتماعی هست. البته این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنیم که برای موفقیت در فضای انلاین بایستی صبور بود و پرتلاش.

 2. سلام
  دوست عزیز شما با توجه به تجربه ی خودتون
  از ۱۰ کتاب معرفی شده ی بالا
  برای کسی که یه تجربه ی ۲۰% در فروش دارد
  کدام کتاب را معرفی میکنید که ابتدا خوانده شود

  محصولی که ما برای فروش داریم در مغازه یا مکان خاصی به فروش نمیرسد (فروش محصول بازاریابی شبکه ای)

  ممنون

  1. سلام و عرض ادب
   به طور کلی فروش، نوعی هنر محسوب میشه. یعنی قرار نیست که دنبال فرمول خاصی باشیم برای افزایش فروش. کافیه صرفا یا نیاز مشتری رو شناسایی کنید یا در او احساس نیاز رو روشن کنید. این موضوع هم برمیگرده به روانشناسی فروش. بنظرم دنبال صرفا یک یا دو کتاب خاص نباشید. کتابهایی که شامل تجربیات فروشندگان موفق هستند، عالیه.
   موفق و سربلند باشید.

 3. ممنون از مقاله بسیار خوبتوت بزرگوار دقیقا به نکات مهمی اشاره کردین و فکر می کنم برای درک بهتر این مسئله بهترین راه این هست که ما خودمون رو بجای کاربری که به دنبال اون مطلب هست قرار بدیم و عواملی که سبب جذابیت ما میشه رو ب کار ببریم

 4. سلام برزن دیده شده که برای شروع کار خیلی با رفتار متعادل و قیمت پایین مشتری ها رو جذب می کنن اما بعد با بالا بردن قیمت سعی می کنن چون مشتریشون زیاده بیشتر سود کسب کنن من خودم بالشخه به این مورد برخورد کنتم هیچوقت ازون فروشگاه خرید نمی کنم چون ذهنیتم در رابطه با فروشنده اون بخش طبعا تخریب میشه

 5. سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون ۱ ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*