دریافت رایگان 5 قسمت نخست قورباغه را راحت قورت بده
شما می توانید 5 قسمت نخست دوره آموزشی " قورباغه را راحت قورت بده" را به رایگان دریافت نمایید.
رایگان – دریافت

تعویق انداختن کار | تعویق انداختن ما را از هدفمان دور خواهد کرد

تعویق انداختن کار تعویق انداختن ما را از هدفمان دور خواهد کرد
چکیده:

تعویق انداختن کار ها و عدم آینده نگری ما را از هدفمان دور میکند.ارزش قایل نشدن برای آینده به تجربیات لذت بخشتان لطمه میزنند.

دوستان عزیزم سلام و درودی بیکران خدمت شما یاران همیشگی سایت نوین شغل. امیدوارم سرحال و سالم باشید. تا به حال شده بگویید فلان کار را امروز انجام نمیدهم؟ باشه برای فردا؟ یا جمله ی معروف انشالله از شنبه شروع میکنم… یادتان باشد جمله ی ” از فردا شروع میکنم ” قاتل هدف است. دوستان عزیز طفره رفتن از انجام کارها و به تعویق انداختن کار عامل نابودی بسیاری از اهداف است. شما باید یاد بگیرید چطور خودتون را و دیگران را به لزوم تحقق اهدافتان متقاعد کنید. میدانید موکول کردن کاری به روزی دیگر چقدر میتونه بد باشه؟ البته ببینید موکول کردن کارها به روزی دیگر بدترین اتفاق ممکن نیست. بدترین اتفاق ان است که هرگز چنین روزی فرا نرسد. یک روز میشود دو روز، دو روز میشه سه روز و ….. این روند ادامه دارد و ممکن است ما ان کار را انجام ندهیم…

تعویق انداختن کار ما را از آینده نگری دور خواهد کرد

ما برای چیزایی که مربوط به امروز و زمان حال هست بیشتر از مسایل مربوط به اینده تلاش میکنیم و ارزش قایل میشیم. این مسئله میتونه مشکل ساز بشه. چون موضوعی هستش که ما اغلب بهش فکر نمیکنیم. هر چه برای اینده ارزش کمتری قایل شوید در تلاش برای تحقق اهداف بلند مدت، انگیزه کمتری داریم. مثلا اگر دستورات پزشک را درباره سلامتی جدی بگیرید، میتوانید سالهای بیشتری زندگی کنید. پس تعویق انداختن کار ها و عدم آینده نگری ما را از هدفمان دور میکند.

ارزش قایل نشدن برای آینده به تجربیات لذت بخشتان لطمه میزنند. افراد عموما در مورد اوقات فراغت خود در آینده غلو میکنند و به همین دلیل انجام کارها را تا زمان مورد نظرشان به تعویق میاندازند. یعنی احساس نیاز نمیکنند و همین عامل، ناکامی آنها را در تحقق اهدافشان تضمین میکند. ما آنقدر آینده را کم ارزش نشان میدهیم که نمیتوانیم ارزش واقعی منافع آینده را ببینیم.

توصیه میشود مقاله رو به رو را بخوانید: مدیریت کردن زمان | چگونه با این ۵ ایده در زندگی موفق شویم؟

برای حل این مشکلات چه باید کرد

ببینید دوستان بارها پیش امده که در زمان حال تلاشی کرده باشید و نتیجه و لذت آن را در زمان آینده دیده باشید. اغلب امور همین گونه هستن. مثلا اگر شام امشب را کمتر نوش جان کنید، مطمئنا تناسب اندام را در آینده خواهید داشت. یا هر چه حالا پول کمتری خرج کنید، پس انداز امسالتان بیشتر میشود. یادتان باشه که قرار نیست همه ی اهداف نتیجه آنی و زود هنگام داشته باشن. برای بهره مندی از مزایای اهداف ناچاریم تا اینده صبر کنیم.

اگر ذهنمان به ما بگوید که اینده ارزشی ندارد و حال از آینده مهمتر است، هیچ شانسی برای رسیدن به اهداف نخواهیم داشت. اگر اینده برامون ارزش نداشته باشه حتی جالبترین منافع هم نمیتونه ما را به تلاش برای تحقق اهدافمون تحریک کنه. پس باید با دیدی عمیق به اینده نگاه کنیم. چون مسلما ارزش بیشتری دارد. منافع بیشتری دارد. پس باید ذهنمان را کنترل کنیم و به سمت اینده سوق بدیم.

نتیجه گیری:

پس با اینده نگری و انجام امور در همان روز، باورمان را قوی کنیم. سعی کنیم کارها را به تعویق نیندازیم. تا هم انگیزمان برای رسیدن به هدف حفظ شود و هم زمان را کنترل کرده باشیم..

امیدوارم ازین مقاله لذت برده باشید. یا علی مدد

برچسب خورده برای:
پیشنهاد میکنیم این مطالب رو هم مطالعه کنید:
bounce rate چیست؟ بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

bounce rate چیست؟ | بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

راه اندازی فروشگاه اینترنتی | چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

بررسی seo سایت باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

بررسی seo سایت | باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

مدیریت شبکه های اجتماعی با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

مدیریت شبکه های اجتماعی | با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی | چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

از این قسمت می توانید برای ارسال نظرات خود استفاده کنید

6 دیدگاه در “روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

  1. سلام. انسان ها به تنهایی نمیتوانند رشد و پیشرفت کنند. به اشتراک گذاشتن چنین مطالب ارزشمندی در جهت موفقیت و پیشرفت دیگران قابل ستایش است. ممنونم از مطلب خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*