دریافت رایگان 5 قسمت نخست قورباغه را راحت قورت بده
شما می توانید 5 قسمت نخست دوره آموزشی " قورباغه را راحت قورت بده" را به رایگان دریافت نمایید.
رایگان – دریافت

بهترین فروشگاه اینترنتی | چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟
چکیده:

بهترین فروشگاه اینترنتی را چگونه و با چه ویژگی هایی افتتاح می شوند؟ فروشگاه اینترنتی خود را افتتاح کنید و از درآمد آن لذت ببرید.

سلام خدمت شما دوستان عزیز! چند ماهی از سال ۹۶ گذشته و هنوز خیلی از کارها باقی مونده که اگر انجام بدیم، قطعا سال ۹۶ یکی از بهترین سالهای زندگی ما خواهد شد. اما یکی از بهترین کارهایی که باعث میشود امسال، سالی متفاوت برای ما باشد، ایجاد کسب و کار اینترنتی است. کاربران اینترنتی به باورهای خوبی نسبت به خرید اینترنتی پیدا کرده اند و پتانسیل شروع هر کسب و کاری در فضای آنلاین وجود دارد. اما یکی از محبوبترین شاخه های کاری در بین کارآفرینان، فروشگاه اینترنتی است. اما چگونه می توان بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کرد؟

در حال حاضر چندین وبسایت فروشگاهی قدرتمند در ایران وجود دارند. وجود چنین وبسایتهایی کار را برای تازه کارها بسیار سخت خواهد کرد. اما این بدان معنا نیست که نتوان فروشگاه اینترنتی افتتاح کرد. فقط چیزی که واضح است این است که در چند سال اول، قطعا نمی توان به اندازه این فروشگاه های بزرگ، کسب درآمد کرد. اما خب قطعا به نسبت بسیاری از کارهای دیگه، درآمد به مراتب بیشتری خواهید داشت. مطمئنا همه شمایی که در ذهن خودتان، ایده افتتاح یک فروشگاه اینترنتی را دارید، به این موارد فکر کرده اید، اما شاید همچنان ته دلتان آرام نیست و حس میکنید نیاز به فکر کردن بیشتری دارید. در واقع کار درستی هم میکنید، چون برای افتتاح بهترین فروشگاه اینترنتی ، باید و باید به قدر کافی فکر و تحقیق کنید.

امروز قصد داریم به شما کمک کنیم تا بتوانید بهترین فروشگاه اینترنتی را با توجه به شرایط فعلی خودتان افتتاح کنید. ما در این مقاله ایده کسب و کار اینترنتی نمی دهیم. اطلاعاتی که در این مقاله بیان میکنیم، می تواند به شما خط فکری دهد تا موضوع افتتاح فروشگاه اینترنتی را با دید بازتری بررسی کنید.

چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

 • ذهن خود را محدود نکنید!

ببینید دوستان، تا چند سال پیش، در ایران صرفا کالاهایی که قدرت فروش اینترنتی را داشتن که بسیار ملموس بودند و هیچ نقطه گنگی در آنها وجود نداشت. مثلا فروش اینترنتی لباس، تا چندین سال پیش اصلا در ذهن کسی نمی گنجید. اما در این سالها به قدری امکانات اینترنتی افزایش یافته و از طرفی به قدری اذهان عمومی پذیرای فروش اینترنتی شده که دیگر فروش لباس، امری عادی گشته است. خب پس اولین موضوعی در مورد افتتاح بهترین فروشگاه اینترنتی میخواهیم مطرح کنیم این است که ذهن خود را محدود نکنید! هر ایده ای که ذهنتان می رسد، پتانسیل تبدیل شدن به یک بهترین فروشگاه اینترنتی را دارد. مثلا شاید در فکر فروش درختان زینتی هستید… خب این یک ایده بکر است. بیشتر به آن بال و پر دهید.

 • بهترین فروشگاه اینترنتی تخصصی را افتتاح کنید!

تقریبا اکثر وبسایتهایی که بصورت تخصصی فعالیت میکنند، فروش بسیار خوبی ایجاد می کنند. اصلا نیاز نیست وبسایت شما یک سوپر مارکت آنلاین باشد تا تبدیل به بهترین فروشگاه اینترنتی شود. کافی است یک حوزه تخصصی را شناسایی کنید و با قدرت در آن کار کنید. مثلا قهوه را در نظر بگیرید. فروشگاه تخصصی قهوه! هر آنچه در مورد قهوه، کاکائو، کافی میکس و … هست را پوشش دهید. یک بلاگ آموزشی نیز افتتاح کنید تا کاربر را به سمت خود بکشانید. مطمئنا فروش اینترنتی قهوه می تواند بسیار بیشتر از فروش واقعی آن باشد.

یا مثلا فروش تجهیزات دکوراسیون داخلی را در نظر بگیرید. به صورت تخصصی این حوزه کاری را پوشش دهید. حتی ایده های جالبی را برای بهبود کار خود ایجاد کنید. مثلا کاربران تصاویر از اتاقهای منازل خود برای شما ارسال کنند و شما پیشنهاداتی برای دکوراسیون آنها ارسال کنید. اینطور کارها، باعث میشود کاربر، با تمام میل و اشتیاق خود، از خدمات سایت شما استفاده کنند.

پیشنهاد می شود این مقاله را مطالعه نمایید: فروشگاه اینترنتی | چگونه اولین وبسایت فروشگاه اینترنتی خود را افتتاح کنیم؟

 • حتما قبل از افتتاح وبسایت، سایتهای موجود را بررسی کنید!

یکی از دوستان من، چند ماه پیش، قصد داشت که یک فروشگاه اینترنتی صنایع دستی را افتتاح کند. این ایده، صرفا یک ایده بود و به هیچ وجه از زوایای مختلف بررسی نشده بود. چندین بار با یکدیگر درباره آن صحبت کردیم و به این جمع بندی رسیدیم که وبسایتها موجود را بررسی کند. در ابتدا فکر میکرد که نهایتا ۵ وبسایت فروشگاه اینترنتی صنایع دستی وجود دارد. اما بعد از یک هفته بررسی متوجه شد که بالا ۵۰ فروشگاه وجود دارد. تمامی وبسایتها را با جزئیات بررسی کرده بود. متوجه شده بود که اکثر وبسایتهای موجود، رتبه الکسایی مناسبی نیز ندارند. البته چند وبسایت شرایط بهتری داشتند. با چند تن از مدیران وبسایتها تماس گرفت و سوالاتی را پرسید. بعد شروع به جمع بندی تحقیقات خود کرد. او متوجه شد که اکثر سایتها به دلایل زیر فروش مناسبی ندارند:

 • مشکل تامین محصولات و هماهنگی با تولیدکنندگان
 • مشکل ارسال محصول و بسته بندی (بسیاری از سفارشات شکسته به دست محصول می رسید)
 • نداشتن هدف و استراتژی فروش

اما خب همانطور که خدمتتون گفتم، برخی از سایتها نیز به خوبی کار میکردند. دوست من دلایل موفقیت آنها را نیز بررسی کرده بود:

 • رفع ۳ دلیل فوق که باعث شکست بسیاری از وبسایتهای شده بود
 • فروش تخصصی محصول
 • تمرکز بر روی معرفی محصول در شبکه های اجتماعی
 • تعامل بسیار قوی با کاربران
 • بهترین فروشگاه اینترنتی محلی را افتتاح کنید

فروشگاهی اینترنتی محلی را میتوانید افتتاح کنید. یعنی فروشگاهی که محصولاتش صرفا در شهر خودتان فروخته شود. ایده هایی مثل میوه فروشی آنلاین، لبنیات آنلاین و هر آنچه که فقط قابل فروش در شهر خودتان باشد. اینطور وبسایتها قادرند به سرعت مشتریان خود را پیدا کنند. مخصوصا اگر خود را در دنیای واقعی معرفی کنید. مثلا فرض کنید فروشگاه اینترنتی لبنیات را افتتاح کردید و خود را در بین کارکنان اداری، مطب ها پزشکی، بازاریان و… معرفی کرده اید. مسلما زمانیکه محصول شما با کیفیت باشد و پیک رایگان داشته باشید، استقبال از شما بیشتر خواهد شد. در ضمن در اینگونه فروشگاه ها میتوانید با استفاده از تکنیکهایی مصل قیف فروش، میزان سفارشات خود را نیز بالا ببرید.

 • رویاپردازی نکنید! واقعیت پردازی کنید

خب اصلا نباید برای افتتاح یک وبسایت فروشگاهی، رویاپردازی کنید. فقط کافی است که واقعیت را ببینیم و واقعیت پردازی کنیم. باید بعد از بررسی دقیق ایده خود، هدف تعیین کنیم و با قدرت به سمتش حرکت کنیم. بهترین فروشگاه اینترنتی نیاز به برنامه ریزی دارد. نیاز به هدف گذاری دارد. نیاز به تلاش و کوشش دارد. اراده کنید و بهترین فروشگاه اینترنتی خود را افتتاح کنید.

پیشنهاد میکنیم این مطالب رو هم مطالعه کنید:
bounce rate چیست؟ بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

bounce rate چیست؟ | بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

راه اندازی فروشگاه اینترنتی | چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

بررسی seo سایت باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

بررسی seo سایت | باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

مدیریت شبکه های اجتماعی با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

مدیریت شبکه های اجتماعی | با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی | چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

از این قسمت می توانید برای ارسال نظرات خود استفاده کنید

6 دیدگاه در “روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

 1. سلام. انسان ها به تنهایی نمیتوانند رشد و پیشرفت کنند. به اشتراک گذاشتن چنین مطالب ارزشمندی در جهت موفقیت و پیشرفت دیگران قابل ستایش است. ممنونم از مطلب خوبتون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*