دریافت رایگان 5 قسمت نخست قورباغه را راحت قورت بده
شما می توانید 5 قسمت نخست دوره آموزشی " قورباغه را راحت قورت بده" را به رایگان دریافت نمایید.
رایگان – دریافت

بهترین راه پس انداز ماهیانه برای اینکه به همه اهداف خود برسیم

بهترین راه پس انداز ماهیانه من
چکیده:

پس انداز کردن همیشه می تواند راهگشا باشد. تقریبا همه کسانی که پس انداز می کنند، قدرت و آزادی مالی بهتری دارند. اما چرا با اینکه میدانیم پس انداز بسیار خوب است، ولی انجامش نمی دهیم.

پس انداز کردن همیشه می تواند راهگشا باشد. تقریبا همه کسانی که پس انداز می کنند، قدرت و آزادی مالی بهتری دارند. اما چرا با اینکه میدانیم، پس انداز بسیار خوب است، ولی انجامش نمی دهیم. شاید فکر میکنیم که درآمدمان آنقدر کم است که از عهده خرج زندگی هم به زور بر می آییم. یا فکر میکنیم مخارجی که داریم، مهمتر از نگهداری پول است. ممکن هست حتی انقدر ثروتمان خوب است که اصلا به پس انداز اهمیتی نمیدهیم. اما تقریبا هر دلیلی که داریم، به جرات میتوانیم بگوییم که فقط بهانه تراشی است برای انجام ندادن یک کار خوب. من به شخصه روش های مختلفی رو برای پس انداز انجام دادم. اما به نظرم بهترین راه پس انداز ماهیانه ، روشی هست که در ادامه براتون توضیح میدم.

کتابهای مختلفی با موضوع ” چگونه پس انداز کنیم؟” وجود داره. حتی برای این کار، ما در مجموعه آموزشی ” اصول ۱۳ گانه موفقیت مالی و ثروت آفرینی” به طور مفصل صحبت کردیم. پیشنهاد میدم که حتما از اون دوره استفاده کنید. اما به طور کلی تجربه شخصیم در مورد بهترین راه پس انداز ماهیانه این هست که، طوری پس انداز کنم که هم به اهداف کوتاه مدتم برسم و هم اهداف بلندمدت.

از اکثر کسایی که پس انداز میکنن، بپرسید که برای چی پس انداز میکنی؟ میگن برای روز مبادا! جالب اینه که دقیقا نمیدونن روز مبادا چی هست و چه زمانی رخ میده! برای همین تا کمی توی فشار مالی قرار میگیرن، حس میکنن روز مبادا رسیده و ازش استفاده میکنند. مثلا ماشینشون نیاز به تعمیر داره. این ماه قراره مهمونی بدن. و… . اگر اینجور خرجها رو زیاد دارید، بعد از خوندن این روش، ۳ نوع پس انداز ایجاد کنید. اسم سومین نوع پس اندازتون رو هم بذارید، پس انداز برای روز مبادا. چون روشی که امروز برای پس انداز خدمتتون میگم، پس انداز برای سرمایه گذاری هستش. مخصوصا سرمایه گذاری روی خودمون. بهترین راه پس انداز ماهیانه شامل ۲ بخش اصلی میشه:

بخش اول بهترین راه پس انداز ماهیانه من ، اهداف بلند مدت:

اولین نوع پس اندازم مربوط به پس انداز بلند مدت میشه. یعنی یک حساب در یکی از بانکها افتتاح کردم و هر ماه حدود ۱۵ درصد درآمدم را در آن حساب پس انداز میکنیم (دقت کنید، درآمدم رو، یعنی قبل از اینکه خرج های ماهیانه خود را شروع کنم، ۱۵ درصد از درآمد را کنار میگذارم). هدفم اینه که از این حساب تا سن ۵۰ سالگی برداشت نکنم و خدا شکر تابحال هم برداشت نکردم. از این پول برای دوران خوش بازنشستگی استفاده خواهم کرد و مطمئن هستم که حتی اگر از آسمان سنگ هم بباره، برای من توی دوران بازنشستگی هیچ مشکلی پیش نمیاد. چون به قدر کافی پول پس انداز کردم.

پس توی روش ” بهترین راه پس انداز ماهیانه من ” برای گام اول فرقی نداره درآمدم چقدر باشه. چون من در هر صورت ۱۵ درصد از اون رو پس انداز میکنم. اوایل که درآمدم زیر ۱ میلیون تومان بود، خیلی برام سخت بود. اما خب خدا شکر یواش یواش درآمدم بیشتر و مشکلی برای این کار ندارم دیگه. البته بزودی قصد دارم ۱۵ درصد رو به ۲۰ یا ۲۵ درصد افزایش بدم. چون میدونم که با توجه به درآمد فعلیم اینکار شدنی هست.

تاکید میکنم که نوع اول از روش ” بهترین راه پس انداز ماهیانه من ” بایستی به حسابی واریز بشه که به هیچ وجه ازش برداشت نمی کنیم. حتما یک حساب بانکی جدا گانه افتتاح کنیم. حتی بنظرم پس انداز فعلی خودتون رو توی سپرده یکساله بانک که سود بیشتری بهش تعلق میگیره بریزید و پس انداز نوع اول رو هر ماه به حسابی که سود سپرده یکساله توش واریز میشه، بریزید. یه ماشین حساب بردارید و حساب کتاب کنید که با این روش ۵۰ سالگی چقدر پس انداز دارید. خیلی لذت بخشه حساب کردنش!

بخش دوم بهترین راه پس انداز ماهیانه من ، اهداف کوتاه مدت:

دومین نوع پس اندازم مربوط به اهداف کوتاه مدت هست. من با توجه به ماهیت شغلی که دارم، همیشه نیاز به یک سری سرمایه گذاری کردن روی خودم و وسایل مختلف دارم. مثلا نیاز دارم که ۴ ماه آینده یک دوره فشرده آموزشی شرکت کنم. که به عنوان مثال مبلغ اون دوره ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانه. خب از همین امروز سعی میکنم که پس انداز کوتاه مدتم رو تقویت کنم. بر عکس نوع اول، این نوع از پس اندازم رو بعد از خرج های ماهیانه انجام میدم. یعنی اول ماه ۱۵ درصد از درآمدم رو به پس انداز نوع اول اختصاص میدم. بعد با توجه به برنامه زندگیم، شروع به خرج کردن درآمد میکنم تا میرسم به آخر ماه. آخر ماه هر مبلغی باقی موند، برای پس انداز نوع دوم کنار میگذارم.

اوایل که درآمدم زیر ۱ میلیون تومان بود، ماهی بیشتر از ۵۰ هزار تومن نمیشد پس انداز نوع دوم کنم. اما یواش یواش هم درآمدم بالا رفت و هم یاد گرفتم با بالا رفتن درآمد، مخارج رو بالا نبرم. اینطوری هر ماه بیشتر از ماه قبل پس انداز نوع دوم داشتم. وقتی هدف کوتاه مدت ملموستر باشه، راحت تر میتونم از مخارج ماهیانه کم کنم و بیشتر پس انداز کنم.

امیدوارم که این روش براتون مفید بوده باشه. پیشنهاد میدم که ۲ ماه با این روش زندگی کنید. مطمئن باشید از اتفاقاتی که میوفته شگفت زده میشید و هر روز امیدوارتر از قبل به زندگی ادامه خواهید داد.

برچسب خورده برای:
پیشنهاد میکنیم این مطالب رو هم مطالعه کنید:
bounce rate چیست؟ بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

bounce rate چیست؟ | بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

راه اندازی فروشگاه اینترنتی | چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

بررسی seo سایت باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

بررسی seo سایت | باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

مدیریت شبکه های اجتماعی با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

مدیریت شبکه های اجتماعی | با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی | چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

از این قسمت می توانید برای ارسال نظرات خود استفاده کنید

35 دیدگاه در “روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

 1. سلام. انسان ها به تنهایی نمیتوانند رشد و پیشرفت کنند. به اشتراک گذاشتن چنین مطالب ارزشمندی در جهت موفقیت و پیشرفت دیگران قابل ستایش است. ممنونم از مطلب خوبتون

  1. سلام
   راه های زیادی برای افزایش فروش آنلاین وجود داره. اما به طور کلی برای محصولات جدید بهترین راه فعالیت در شبکه های اجتماعی هست. البته این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنیم که برای موفقیت در فضای انلاین بایستی صبور بود و پرتلاش.

 2. سلام
  دوست عزیز شما با توجه به تجربه ی خودتون
  از ۱۰ کتاب معرفی شده ی بالا
  برای کسی که یه تجربه ی ۲۰% در فروش دارد
  کدام کتاب را معرفی میکنید که ابتدا خوانده شود

  محصولی که ما برای فروش داریم در مغازه یا مکان خاصی به فروش نمیرسد (فروش محصول بازاریابی شبکه ای)

  ممنون

  1. سلام و عرض ادب
   به طور کلی فروش، نوعی هنر محسوب میشه. یعنی قرار نیست که دنبال فرمول خاصی باشیم برای افزایش فروش. کافیه صرفا یا نیاز مشتری رو شناسایی کنید یا در او احساس نیاز رو روشن کنید. این موضوع هم برمیگرده به روانشناسی فروش. بنظرم دنبال صرفا یک یا دو کتاب خاص نباشید. کتابهایی که شامل تجربیات فروشندگان موفق هستند، عالیه.
   موفق و سربلند باشید.

 3. ممنون از مقاله بسیار خوبتوت بزرگوار دقیقا به نکات مهمی اشاره کردین و فکر می کنم برای درک بهتر این مسئله بهترین راه این هست که ما خودمون رو بجای کاربری که به دنبال اون مطلب هست قرار بدیم و عواملی که سبب جذابیت ما میشه رو ب کار ببریم

 4. سلام برزن دیده شده که برای شروع کار خیلی با رفتار متعادل و قیمت پایین مشتری ها رو جذب می کنن اما بعد با بالا بردن قیمت سعی می کنن چون مشتریشون زیاده بیشتر سود کسب کنن من خودم بالشخه به این مورد برخورد کنتم هیچوقت ازون فروشگاه خرید نمی کنم چون ذهنیتم در رابطه با فروشنده اون بخش طبعا تخریب میشه

 5. سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون ۱ ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*