saving

چگونه، پول بیشتری پس انداز کنیم و ثروت بیشتری بدست بیاوریم

خلاصه:

آزادی مالی برای هر شخص، زمانی ایجاد می شود که بداند چطور ۱۰ درصد یا بیشتر، از درآمد خود را پس انداز کند. هر شخص یا هر خانواده یا هر جامعه ای، از طریق پس انداز، بسیار پایدارتر و موفق تر خواهد بود. پس انداز در امروز، امنیت و امکانات بیشتری را در فردا تامین می کند.

 

در اینجا قصد داریم، راهکارهایی برای پس انداز پول و ایجاد ثروت بیشتر مطرح کنیم:

۱- از ۱۰ درصد شروع کنید:

از امروز شروع کنید و تنها ۱۰ درصد از درآمد خود را کنار بگذارید و به آن دست نزنید. اگر این کار را در درازمدت انجام دهید، یک پس انداز فوق العاده ای خواهید داشت. اگر خودتان را قانع کنید و به خود فشار بیاورید که بایستی با ۹۰ درصد درآمد خود زندگی کنید، به مرور زمان این کار برایتان تبدیل به عادت خواهد شد.

اگر دائما این کار را انام دهید، متوجه می شوید که با ۹۰ درصد درآمد هم می توان زندگی کرد. آرام آرام، ۱۰ درصد را به ۱۵ درصد یا ۲۰ درصد یا حتی بیشتر تبدیل کنید. ۲۰ درصد پس انداز، آینده شما را بسیار تغییر خواهد داد.

۲- با پس انداز و سرمایه گذاری، پولی که بابت مالیات باید بدهید، بیشتر دست خودتان می ماند:

تابحال دقت کرده اید که مبلغ زیادی را بابت مالیاتهای مختلف که مهمترین آنها مالیات ارزش افزوده است، پرداخت می کنید. حدود ۱۰ درصد هر خرید،مربوط به مالیات ارزش افزوده است. اگر پول خود را پس انداز کنید و یا سرمایه گذاری کنید، دیرتر این مالیات را پرداخت خواهید کرد و بهتر از پول خود استفاده خواهید کرد. ممکن است، از دید ما مبلغ بسیار کمی باشد، اما مطمئن باشید که اگر مالیاتهای تمام اعضای خانواده را برای مدت طولانی مانند ۲ سال دیرتر پرداخت کنید، شرایط بهتری خواهید داشت.

۳- نقشه های خوب برای آن ۱۰ درصد پس انداز خود بکشید:

۱۰ درصد از درآمد خود را پس انداز کنید و نقشه ای خوب برای آن بکشید. اگر نقشه شما طوری باشد که بتوانید بعد از مدتی از این پول، پولسازی کنید، بسیار عالی خواهد شد. حتما برنامه های مهم سرمایه گذاری در سر بپرورانید که از طریق پس اندازهایتان شکل میگیرند. مهم نیست پس اندازتان کم باشد یا زیاد، مهم این است که می توان از آن هم تورم را خنثی کرد و هم سود کرد.

۴- به فرزندان خود چگونه پس انداز کردن را یاد بدهید:

برای این کار، کتابها و مجلات مختلف را بخوانید. ابتدا سعی کنید رابطه خوبی با فرزندان خود داشته باشید و بعد از مدتی هنر پس انداز کردن را به آنها یاد بدهید. اگر بچه ها حسابگر باشند و مفهوم پس انداز را درک کنند، هم بسیاری از هزینه ها کمتر می شود و هم یاد میگیرند که چگونه خلاق باشند و پولسازی کنند.

 

اگر قصد دارید، جمله ای جالب و مفید برای دیگران به اشتراک بگذارید، پیشنهاد ما مله زیر است:

” آزادی مالی، برای کسی رقم می خورد که همواره تلاش می کند، امور مالی خود را کنترل کند.”

اکنون که به انتهای این مقاله رسیدیم، خوشحال می شویم که نظر خود را درباره این مقاله و تجربیات مرتبط با آن را اعلام کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *