Good first impression

با ایجاد برداشت اولیه خوب، فروشتان را چند برابر کنید!

خلاصه:

ایجاد یک برداشت اولیه عالی، در ایجاد یک رابطه عالی و موفقیت آمیز، بسیار ضروری است. در یونان باستان، زمان زیادی را به فکر کردن و نوشتن درباره اثرات یک شخصیت بر روی دیگران اختصاص داده اند. آنها فرآیند ایجاد ارتباط را به سه قسمت، اخلاق، ترحم و آرم تقسیم بندی کرده اند.

درباره بخش اخلاق بایستی گفت، که حول محور شما می چرخد، به عبارت بهتر آن شخصیتی از شماست که دیگران تصور می کنند.

اگر شما در حال فروش یا کسب و کار هستید، اگر از طریقی بتوانید طرف مقابل را درک کنید، به اندازه زیادی بر روی فرد اثر گذاشته اید و این موضوع به شدت بر روی اعتبار و اخلاق شما، نزد آن فرد اثرگذار است.

درباره اعتبار شخصی، قانون این است که همه چیز به حساب می آید. هر کاری که انجام دهید یا حتی انام ندهید، می تواند بر روی اعتبار و توانایی شما اثرگذار باشد.

  • اهمیت برداشت اولیه:

حتما این جمله را شنیده اید که، شما دو بار برای ایجاد یک برداشت اولیه خوب، فرصت ندارید. در حقیقت زمانی که برای اولین بار کسی را ملاقات می کنید، او شما را تقریبا در ۴ ثانیه قضاوت می کند و قضاوت او نهایتا در ۳۰ ثانیه اولیه از مکالماتتان، تکمیل می شود.

در یک نظرسنجی از مشاوران شخصیتی آمریکا، که در فرآیند استخدام شرکتهای بزرگ فعال هستند، این نتیجه حاصل شد که اکثر آنها، در ۳۰ ثانیه اول هر ملاقات، تصمیم می گیرند که متقاضی را استخدام کنند یا خیر.

اگر شما ویژگی های فیزیکی خود را نتوانید کنترل کنید، حداقل لباسها و نظافت خود را کنترل کنید. در واقع، ما بطور کلی فرض می کنیم، که هر شخص بطور آگاهانه یک وضعیت شخصی برای خود ایجاد کند که هر بخش از ظاهرش، بتواند بطور خوبی در این فرآیند اثرگذار باشد.

لباسهای شما برای ایجاد یک برداشت اولیه خوب تا ۹۵ درصد اثرگذارند، زیرا لباسها تا ۹۵ درصد از بدن شما را پوشش می دهند. نظافت شخصی شما، حالت موهایتان و هر چیز که بر ظاهر شما اثر بگذارد، می تواند مسیر درک شخصیت شما را برای دیگران تغییر دهد. همچنین وسایل جانبی شما، بطور کلی می تواند در فرآیند اثرگذاری شما، کمک کند.

  • چگونه یک برداشت اولیه عالی ایجاد کنیم؟

اکنو ۲ موضوع که می تواند به سرعت این ایده را برایتان پیاده سازی کند را مطرح می کنیم:

۱- بطور کامل بر روی جزئیات ظاهر و نظافت خود، کنترل داشته باشید. در فعالیت های کاری، خود را یک شخص قدرتمند و موثر نشان دهید.

۲- لباسهای مد و مناسب را بررسی کنید و متوجه شوید که چه لباسهایی را می توانید بپوشید و چگونه لباسها را می توانید با هم ترکیبی بپوشید. برای این کار، کتاب بخوانید، در سمینارها به ظاهر دیگران توجه کنید و یا از تصاویر کمک بگیرید.

جمع بندی:

کمی تغییر در ظاهر شما، می تواند زندگی شما را تغییر دهد. همیشه سعی کنید از طریق، پوشیدن لباسهای خوب، برداشت اولیه خوبی ایجاد کنید. ۳۰ ثانیه اولی هر ملاقات، در ایجاد برداشت اولیه خوب بسیار اثر گذار است. تنها چیزی که در آن ۳۰ ثانیه مهم است، نحوه آشنایی و طرز لباس شماست. برای داشتن یک برداشت اولیه خوب، باید از خودتان شروع کنید.

اگر فکر می کنید که این مقاله، می تواند برای دوستانتان مفید باشد، آن را به اشتراک بگذارید. می توانید این جمله را به اشتراک بگذارید:

” ایجاد یک برداشت اولیه عالی، برای تبدیل شدن به یک رهبر موفق، ضروری است.”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *