دریافت رایگان 5 قسمت نخست قورباغه را راحت قورت بده
شما می توانید 5 قسمت نخست دوره آموزشی " قورباغه را راحت قورت بده" را به رایگان دریافت نمایید.
رایگان – دریافت

ایجاد ثروت قطعی و همیشگی با ۷ راهکار بسیار ساده

ایجاد ثروت همیشگی
چکیده:

یکی از اهداف همه انسانها این است که می خواهند ثروت بیشتری داشته باشند. درصد کمی از انسانها، به دنبال رسیدن به آزادی مالی در بلند مدت هستند. ما دوست داریم که به اندازه کافی پول داشته باشیم تا هرگز دغدغه مالی همراه ما نباشد. اما سوال اساسی این است که “آیا واقعا برای این موضوع کاری انجام داده ایم یا خیر؟”

یک خبر خوشحال کننده این است که در زمان حاضر نسبت به گذشته، انسانها سریعتر می توانند به آزادی مالی برسند. از طریق یک برنامه ریزی صحیح مالی و ایجاد یک هدف، می توانید وضعیت مالی خود را بهبود داده و آزادی مالی را تجربه کنید. ایجاد ثروت راه و روش خودش را دارد و فقط کافیست بدانید چطور تبدیل به یک انسان ثروت ساز شوید. اما قبل از هر چیز، ابتدا به سوال زیر پاسخ دهید. باورتان در مورد اصل ثروت و پول بسیار مهم است.

آیا ایجاد ثروت بیشتر، شادی بیشتری نیز به همراه دارد؟

همیشه این سوال مطرح بوده است که داشت پول بیشتر، ما را تبدیل به انسان شادتری می کند یا خیر؟ تحقیقات در حوزه علوم اعصاب، به این سوال پاسخ مثبت نشان می دهد. در اینجا ۷ فرمول ذکر می شود که با استفاده از آنها می توانید ثروت و شادی و آزادی مالی بیشتری را تجربه کنید.

۱- بیایید طرز فکر مثبتی درباره پول ایجاد کنید:

قسمت مهمی از تبدیل شدن به یک ثروتمند، شامل طرز فکر مثبت درباره پول است. طرز فکر منفی درباره پول، در واقع مانعی احساسی است که باعث از بین رفتن خواسته شما در رسیدن به آزادی مالی می شود. شما باید این افکار اشتباه را که “پول بیشتر باعث شر می شود” یا “پول نمی تواند شادی ایجاد کند” را از بین ببرید. وقتی شما درباره پول، طرز فکر مثبتی داشته باشید، به فرصتهای بیشتری دست خواهید یافت و درهای بیشتری به روی شما باز خواهد شد. پس برای ایجاد ثروت باید طرز فکر مثبت درباره ثروت و پول داشته باشید. ثروت هم مثل خیلی از نعمتهای دیگه خداوند، ارزشمند است. اتفاقا جزو نعمتهایی است که همراه خود نعمتهای دیگری رو نیز به ارمغان می آورد. پس ماهیت ثروت واقعا خوب و ارزشمند است مثل مابقی نعمتها. 

۲- اهداف مهم خود را به سوی آزادی مالی، بازنویسی کنید:

حتما اهداف مالی برای خود داشته باشید. هر روز اهدافتان را بر روی کاغذ بازنویسی و بازنگری کنید و از خود بپرسید که چطور می توانید آنها را انجام دهید. این کار بین ۵ تا ۱۰ دقیقه از وقت شما را می گیرد. بازنگری و بازنویسی اهداف و تفکر مثبت نسبت به آنها، قبل از شروع فعالیت، شانس شما را برای انجام اهدافتان بسیار بالا می برد. هر چه قدر انجام کارها برایتان واضحتر باشد، نتایج مطلوب تر خواهد بود. تفاوت اساسی بین ثروت سازان و انسانهای عادی در همین است که آنها می دانند چه اهدافی دارند.

۳- برای هر روز، از قبل برنامه ریزی کنید:

حالا که می دانید باید هدف داشته باشید، پس نیازه که برنامه ریزی کنید. بهترین زمان برای برنامه ریزی روزانه، انجام آن از شب قبل است. اگر برای هر روز، هر هفته و هر ماه، از قبل برنامه ریزی کنید، برای انجام هر کاری، آینده واضحتر و دقیقتری را تجسم خواهید کرد. اگر شما طبق، یک لیست از قبل طراحی شده، مشغول به فعالیت شوید، می توانید تمرکز بیشتری داشته باشید و احساس خود کنترلی و قدرت شخصی بیشتری را تجربه کنید.

اگر شما هر روز، از قبل برنامه بریزید، خیلی بهتر قادر خواهید بود که عادتهای خود را به سمت بهتری کنترل و هدایت کنید. شما هر قدر وقت برای برنامه ریزی صرف کنید، چندین برابر آن، زمان برای خود صرفه جویی خواهید کرد. ایجاد ثروت بدون هدفگذاری و برنامه ریزی، واقعا بعید به نظر می رسد.

این مقاله رو هم مطالعه کنید: مهم ترین نکته ای که درباره پول باید بدانید

۴- اصل تمرکز:

اصل تمرکز برای رسیدن به آزادی مالی بسیار ضروری است. از بین تمام کارهایی که شما برای رسیدن به هدف و برنامه مالی خود انجام می دهید، تقریبا می توان گفت که یک یا دو کار را باید با تمرکز بیشتری انجام دهید. سرتان را با کارهای بی هدف شلوغ نکنید. شما هدف دارید. برنامه دارید. به کاری مشغول شوید که از ته دل میدانید نتیجه خواهد داشت. اصل تمرکز را رعایت کنید. انجام ۱۰۰% یک کار ، خیلی بهتر از انجام ۶۰% پنج کار است.

مطمئن باشید که توانایی شما در ایجاد عادت برای تمرکز بیشتر، شما را در موفقیت مالی و ایجاد ثروت ، بسیار کمک خواهد کرد. مواردی که شما بر روی آن وقت می گذارید و برای انجامشان تمرکز می کنید، باید مستقیما شما را به سمت اهدافت مالیتان هدایت کند. پس زمان خود را بر روی مواردی که پولساز هستند، متمرکز کنید.

۵- بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید:

حتما در اتومبیل خود رادیو یا موسیقی گوش می دهید. جالب است بدانید که هر انسان بطور متوسط ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ ساعت در سال، به گوش دادن رادیو یا موسیقی در اتومبیل، اختصاص می دهد. در حالی که می توانید این تعداد ساعت را تبدیل به کلاس درس کنید. مثلا اگر به جای گوش دادن رادیو یا موسیقی، فایل صوتی مناسبی گوش دهید، به مرور زمان دانشتان افزایش می یابد و به یکی از افراد موفق در زمان خود تبدیل خواهید شد. اینگونه زمانهای پرت را شناسایی کنید و آنها را تبدیل به کلاس در کنید.

حتما، دوره های مدیریت پول را خریداری کنید، کتابهایی درباره مدیریت مالی شخصی را بخوانید و مقالات مرتبط با پول را در اینترنت پیدا کنید. مطمئن باشید که بزودی، کلی اطلاعات مفید و کاربردی در زمینه پول خواهید داشت که هر کسی برای شنیدن نصیحت، نزد شما خواهد آمد. از همین امروز شروع کنید. سایتهایی مثل سایت نوین شغل دوره های بسیار خوبی برای شما تهیه کرده اند. آنها را دانلود کنید و در زمانهای مرده خود استفاده کنید. برای ایجاد ثروت بایستی مانند ثروت سازان زندگی کنید.

۶- این سوالات مهم را از خود بپرسید:

بعد از هر قرار ملاقات یا هر اتفاقی در زندگی، ۲ سوال مهم از خود بپرسید. سوال اول اینکه “چه کاری را به درستی انجام دادم؟” و سوال دوم اینکه “چه کاری را دفعه بعد می توانم انجام دهم؟”.

با بازنگری عملکر خودتان، بلافاصله بعد از هر ملاقات یا فروش و …، شما سریعتر از حد تصور خود، بهتر و بهتر می شوید. پس حتما به ۲ سوال فوق پاسخ دهید. با بررسی اینکه چه کاری را به درستی انجام داده اید و چه کاری را دفعه بعد می توانید انجام دهید، این زمینه را در ذهن خود ایجاد کنید که هر سری بهتر از قبل شوید. اگر شما دقیقا بعد از جلسه یا اتفاق مهم زندگی، زمانی را برای نوشتن جوابهای ۲ سوال فوق اختصاص دهید، بطور حتم با ۲ یا ۳ برابر سرعت می توانید یاد بگیرید و رشد کنید و وضعیت خود را بهبود دهید. ایجاد ثروت نیازمند این است که دائما خود را رشد دهید.

۷- نسبت به دیگران سخاوتمند باشید:

آخرین فرمول این است که باور داشته باشید هر مشتری و هر انسان، میلیون ها تومان ارزش دارد. سعی کنید در هر لحظه از کار یا زندگی که با کسی روبرو هستید، وی را تبدیل به مهمترین فرد دنیا در آن لحظه کنید. اگر کسی که شما را ملاقات کرده، متوجه شود که او را فرد مهمی در دنیا تصور می کنید، برای قدردانی از شما، خیلی بیشتر از حد تصورتان، شما را تصدیق می کند و به رسمیت می شمارد. البته این بدان معنا نیست که صرفا بابت ثروت آفرینی، ارتباط داشته باشید. انسانیت و رابطه انسانی خوب، دنیای هر کس را وسیعتر می کند. ایجاد ثروت تنها یکی از فواید سخاوتمند بودن است. این یک واقعیت به اثبات رسیده است که سخاوتمندان ثروت بیشتری جذب می کنند و فرد خوشحالتری هستند.

جمع بندی:

ما اکثر اوقات می شنویم که “پول شادی نمی آفریند” اما حقیقت این است که:

 • پول برای شادی ضروری است.
 • رفاه مادی، رضایت بیشتری در زندگی ایجاد می کند.
 • و با رسیدن به وضعیت اقتصادی بهتر، ما از زندگی خود راضی تر خواهیم بود.

بنابراین افزایش درآمد، نه تنها در افزایش شادی، بلکه در افزایش رفاه و رضایت از زندگی نیز اثرگذار است. در نهایت می توان گفت که بر روی اهداف پولی خود تمرکز کنید تا برای شما ایجاد انگیزه کند و طرز فکر مثبتی به پول داشته باشید تا بتوانید ثروت و شادی خود را تواما افزایش دهید.

پیشنهاد میکنیم این مطالب رو هم مطالعه کنید:
bounce rate چیست؟ بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

bounce rate چیست؟ | بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

راه اندازی فروشگاه اینترنتی | چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

بررسی seo سایت باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

بررسی seo سایت | باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

مدیریت شبکه های اجتماعی با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

مدیریت شبکه های اجتماعی | با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی | چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

از این قسمت می توانید برای ارسال نظرات خود استفاده کنید

35 دیدگاه در “روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

 1. سلام. انسان ها به تنهایی نمیتوانند رشد و پیشرفت کنند. به اشتراک گذاشتن چنین مطالب ارزشمندی در جهت موفقیت و پیشرفت دیگران قابل ستایش است. ممنونم از مطلب خوبتون

  1. سلام
   راه های زیادی برای افزایش فروش آنلاین وجود داره. اما به طور کلی برای محصولات جدید بهترین راه فعالیت در شبکه های اجتماعی هست. البته این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنیم که برای موفقیت در فضای انلاین بایستی صبور بود و پرتلاش.

 2. سلام
  دوست عزیز شما با توجه به تجربه ی خودتون
  از ۱۰ کتاب معرفی شده ی بالا
  برای کسی که یه تجربه ی ۲۰% در فروش دارد
  کدام کتاب را معرفی میکنید که ابتدا خوانده شود

  محصولی که ما برای فروش داریم در مغازه یا مکان خاصی به فروش نمیرسد (فروش محصول بازاریابی شبکه ای)

  ممنون

  1. سلام و عرض ادب
   به طور کلی فروش، نوعی هنر محسوب میشه. یعنی قرار نیست که دنبال فرمول خاصی باشیم برای افزایش فروش. کافیه صرفا یا نیاز مشتری رو شناسایی کنید یا در او احساس نیاز رو روشن کنید. این موضوع هم برمیگرده به روانشناسی فروش. بنظرم دنبال صرفا یک یا دو کتاب خاص نباشید. کتابهایی که شامل تجربیات فروشندگان موفق هستند، عالیه.
   موفق و سربلند باشید.

 3. ممنون از مقاله بسیار خوبتوت بزرگوار دقیقا به نکات مهمی اشاره کردین و فکر می کنم برای درک بهتر این مسئله بهترین راه این هست که ما خودمون رو بجای کاربری که به دنبال اون مطلب هست قرار بدیم و عواملی که سبب جذابیت ما میشه رو ب کار ببریم

 4. سلام برزن دیده شده که برای شروع کار خیلی با رفتار متعادل و قیمت پایین مشتری ها رو جذب می کنن اما بعد با بالا بردن قیمت سعی می کنن چون مشتریشون زیاده بیشتر سود کسب کنن من خودم بالشخه به این مورد برخورد کنتم هیچوقت ازون فروشگاه خرید نمی کنم چون ذهنیتم در رابطه با فروشنده اون بخش طبعا تخریب میشه

 5. سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون ۱ ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*