دریافت رایگان 5 قسمت نخست قورباغه را راحت قورت بده
شما می توانید 5 قسمت نخست دوره آموزشی " قورباغه را راحت قورت بده" را به رایگان دریافت نمایید.
رایگان – دریافت

آماده سازی ذهنی | چگونه ذهن خود را برای سخنرانی ایده آل آماده کنیم؟

آماده سازی ذهنی | چگونه ذهن خود را برای سخنرانی ایده آل آماده کنیم؟
چکیده:

آماده سازی ذهنی | برای سخنرانی ایده آل و جذاب باید ذهنی آماده و آکنده از اطلاعات دقیق و درست داشته باشیم. تا شنوندگان و مخاطبان لذت ببرند و جذب شوند.

سلام خدمت دوستان همیشگی سایت نوین شغل… امیدوارم شاداب و سرحال باشید. امروز با یکی دیگه از مقالات در خدمتتون هستیم… همه ما دوست داریم در یک جمع چند صد نفری صحبت کنیم. اما گاها یک ترسی تو وجود مون هست و استرس این رو داریم که نکند تو جمع خدایی نکرده آبروریزی بشه ؟؟؟ نکنه موجب تمسخر دیگران قرار بگیرم؟؟؟؟ در این مقاله به موضوع آماده سازی ذهنی برای یک سخنرانی خوب می پردازیم.

اگر این طرز تفکر رو داشته باشیم، باعث خالی شدن ته دل میشه و ناخوداگاه ذهن آمادگیش رو از دست میده … بعضا دیده اید که سخنران ها در حین سخنرانی دچار اشتباه میشوند و در تهیه متن سخنرانی سهل انگاری میکنند… میدونید چرا؟؟؟؟؟ چون اون ها فقط به مسایل حاشیه ای میپردازن.. اصل مطلب را به شنوندگان نمیرسونن و از اصل موضوع غافل میشوند..

پس برای سخنرانی باید چکار کنیم؟؟؟

اینکه آماده سازی ذهنی ایجاد کنیم. ذهن خود را شفاف سازی کنیم و مهارت های خود را نشون بدهیم تا اعتماد به نفس و شجاعت را به دست اوریم..باید تمام احساسات منفی را کنار بگذاریم و با قاطعیت بگوییم میتوانیم ،میتوانیم … با تکرار این جمله به خود انگیزه میدهیم و یه ارامشی سراسر وجودمان را در بر میگیره. این انگیزه به سخنرانی باعث میشه ترس کاملا از بین بره و متعاقبا آمادگی بالا و بالاتر خواهد رفت .. پس یادتون باشه هر چه ذهن به سمت تفکر مثبت پیش بره، کیفیت سخنرانی بالاتر میرود و منفی بافی و عدم انگیزه کاهش می یابد.

اماده سازی ذهنی کلید موفقیت اجرای سخنرانی ایده ال هست

۱-با ذهنی مثبت متن سخنرانی را تهیه کنیم

برای تهیه متن سخنرانی قطعا مطالعه کردن مفید هست، به شرط اینکه برداشت مناسبی نسبت به ذهن خود داشته باشیم. حتی در موقع اجرای سخنرانی برای شنوندگان جذابیت ایجاد کنیم…قطعا شنوندگان هستند که ما را به اوج میرسانند. پس کاملا با دقت عمل کنیم و نگذاریم هیچ عاملی از جمله تفکرات منفی و خیال بافی باعث سلب موفقیت بشه.

پس هرچه در توان داریم ارایه بدیم ..

با اقتدار به سمت یک اجرای عالی و ایده ال از دید شنوندگان پیش بریم… تهیه متن سخنرانی این نیست که چند ایده و عقیده پراکنده که هیچ ربطی به هم ندارن را مطرح کنیم. یعنی باید متن بر اساس ذوق و سلیقه شنوندگان باشه تا اونا لذت ببرن.. اینکار باعث ایجاد شادابی و شور و شوق در بین شنوندگان خواهد شد.. متن سخنرانی که با توجه به ذهنیتمون شکل میگیره، اگه بخواهد مسیر درست را پیش بگیره، کمی احتیاج به صبر و حوصله و تمرکز ذهنی و مهمتر از ان هدف مشخص داره..

افکارمون رو به سمت جهت درست هدایت کنیم..

برای اینکه ذهن ما به سمت نگرش مثبت و ایده های جدید برود و حتی افکاری که از ذهن میگذرد جهت بندی بشن، باید چیزهایی که از ذهنمون میگذره را یاداشت برداری کنیم. در نتیجه به ان سخت فکر کنیم. که باعث شفاف سازی ذهنی میشود و منجر به قدرت ابتکار میشه ..هرچقدر برای خودمون جذابیت داشته باشه دو برابر برای شنوندگان جذابیت داره .. آماده سازی ذهنی برای سخنرانی مناسب و ایده آل واقعا نیاز هست ..قبل از اینکه سخنرانی را اجرا کنیم، خود را مورد ازمون و خطا قرار بدهیم و انالیز شویم .. برای متن سخنرانی خود ارزش قایل شویم، چون در واقع از ذهن خودمون بهره میگیره و ساخته و پرداخته ذهنه .. پس بیایم اضطراب و وسواسهای فکری و عملی را کنار بگذاریم تا ذهنی ارام و منجسم داشته باشیم و باقدرت یک سخنرانی عالی را ارایه بدیم.

توصیه میشه مقاله روبه رو را بخوانید: تصویر سازی ذهنی | چگونه تصویر سازی ذهنی، اهدافمان را دست یافتنی تر می کند؟

۲-با انرژی کافی به جمع اوری اطلاعات متن سخنرانی بپردازیم تا آماده سازی ذهنی ایجاد بشه

منظور ما از داشتن انرژی کافی این هست که بتونیم یک موضوع جذاب و هیجان انگیز انتخاب کنیم و روی اون بیشتر مانور بدیم و از اجرایش لذت ببریم… انرژی داشتن برای یک موضوع نیازمند یک تفکر صحیح میباشد.. در واقع برای جذابیت یک موضوع اطلاعات کافی در مورد موضوعی که بهش میخواهیم بپردازیم را داشته باشیم. از پرت شدن انرژی خود جلوگیری کنیم ..داشتن اطلاعات مهمترین نیاز برای اجرای یک سخنرانی عالی میباشد.

داشتن اطلاعات کافی و اطلاعات خوب باعث میشه شنوندگان مجذوب بشن و لذت ببرن ..

همچنین کم و کاستی های سخنرانی را با اطلاعات دقیق میتونیم پوشش بدیم.. یک مثال اگر ما درباره تمام کالاهای موجود در یک فروشگاه اطلاعات کافی داشته باشیم، احساس و عملکرد ما درباره ان باور نکردنی و غیر قابل توصیف میشه .. یعنی به اندازه ای در برخورد فکری با مسایل پیش رو قوی رفتار خواهیم کرد و هیچ چیزی نمیتونه باعث خدشه دار شدن اطلاعات بشه. با در دسترس داشتن اطلاعات هیچ مشکلی در بیان مسله نداریم.

برای اینکه بتونیم قوای ذهنی خود را رشد دهیم، باید اطلاعات مفید تزریق کنیم …

جمع اوری اطلاعات خودش ما را به سمت انرژی مثبت میکشاند تا بتونیم به نحوه احسن در اجرای سخنرانی موفق عمل کنیم. سعی داشته باشیم که افکار و ذهن خود را درگیر مسایل حاشه ای و بی ربط نکنیم و با ارامش و ایمان قلبی، درست تصمیم بگیریم تا در اجرای سخنرانی بدون نقص و عیب عمل کنیم..

پیشنهاد میکنیم این مطالب رو هم مطالعه کنید:
bounce rate چیست؟ بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

bounce rate چیست؟ | بهبود رتبه سایت با کمک نرخ پرش یا bounce rate

راه اندازی فروشگاه اینترنتی چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

راه اندازی فروشگاه اینترنتی | چند تکنیک ساده برای افزایش میزان فروش محصولات!

بررسی seo سایت باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

بررسی seo سایت | باروهای غلط که به سایت شما لطمه می زند!

مدیریت شبکه های اجتماعی با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

مدیریت شبکه های اجتماعی | با نظرات مخالف چه کار کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

بهترین فروشگاه اینترنتی | چگونه بهترین فروشگاه اینترنتی را افتتاح کنیم؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

از این قسمت می توانید برای ارسال نظرات خود استفاده کنید

35 دیدگاه در “روش های شرطی کردن | چگونه میتوان ذهن را شرطی نمود؟

 1. سلام. انسان ها به تنهایی نمیتوانند رشد و پیشرفت کنند. به اشتراک گذاشتن چنین مطالب ارزشمندی در جهت موفقیت و پیشرفت دیگران قابل ستایش است. ممنونم از مطلب خوبتون

  1. سلام
   راه های زیادی برای افزایش فروش آنلاین وجود داره. اما به طور کلی برای محصولات جدید بهترین راه فعالیت در شبکه های اجتماعی هست. البته این نکته رو هیچ وقت فراموش نکنیم که برای موفقیت در فضای انلاین بایستی صبور بود و پرتلاش.

 2. سلام
  دوست عزیز شما با توجه به تجربه ی خودتون
  از ۱۰ کتاب معرفی شده ی بالا
  برای کسی که یه تجربه ی ۲۰% در فروش دارد
  کدام کتاب را معرفی میکنید که ابتدا خوانده شود

  محصولی که ما برای فروش داریم در مغازه یا مکان خاصی به فروش نمیرسد (فروش محصول بازاریابی شبکه ای)

  ممنون

  1. سلام و عرض ادب
   به طور کلی فروش، نوعی هنر محسوب میشه. یعنی قرار نیست که دنبال فرمول خاصی باشیم برای افزایش فروش. کافیه صرفا یا نیاز مشتری رو شناسایی کنید یا در او احساس نیاز رو روشن کنید. این موضوع هم برمیگرده به روانشناسی فروش. بنظرم دنبال صرفا یک یا دو کتاب خاص نباشید. کتابهایی که شامل تجربیات فروشندگان موفق هستند، عالیه.
   موفق و سربلند باشید.

 3. ممنون از مقاله بسیار خوبتوت بزرگوار دقیقا به نکات مهمی اشاره کردین و فکر می کنم برای درک بهتر این مسئله بهترین راه این هست که ما خودمون رو بجای کاربری که به دنبال اون مطلب هست قرار بدیم و عواملی که سبب جذابیت ما میشه رو ب کار ببریم

 4. سلام برزن دیده شده که برای شروع کار خیلی با رفتار متعادل و قیمت پایین مشتری ها رو جذب می کنن اما بعد با بالا بردن قیمت سعی می کنن چون مشتریشون زیاده بیشتر سود کسب کنن من خودم بالشخه به این مورد برخورد کنتم هیچوقت ازون فروشگاه خرید نمی کنم چون ذهنیتم در رابطه با فروشنده اون بخش طبعا تخریب میشه

 5. سلام

  جالبه برام از وقتی اومدم سایتتون ۱ ساعت گذشته و متوجه نشدم خخخخ

  هرچی میچرخم اینجا قسمت هایی که دوست دارم پیدا میکنم

  سایت خوبی پیدا کردم ولی سر سری سایتتونو دیدم حالا سایتتونو تو گوشیم سیو کردم وقتم ازاد شد میام دوباره میبینم

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*